Kızılkaya güven tazeledi..

0

 

Türk Sağlık-Sen 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Uygulama Oteli’nde düzenlenen kurula, sendika üyeleri katılım sağladı. Kızılkaya, kurulda delegelerin tamamından oyları alarak güven tazelemiş oldu..

Türk Sağlık-Sen Yalova Şubesi Başkanı Samih Kızılkaya:
‘Birlik ve beraberlik içerisinde olacağız’

..”Sağlık çalışanları için olmazsa olmaz olan yıpranma payının bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde ve yasal düzenleme yapılarak geçmişe dönük yapılmasını talep ediyoruz.”

Türk Sağlık-Sen Yalova Şubesi’nde başkanlık seçimi yapıldı. Mevcut Başkan Samih Kızılkaya, delegelerin tamamından oyları alarak güven tazeledi. Kızılkaya, haklı mücadelerine devam edeceklerini söyledi ve kendisine oy veren herkese teşekkür etti.
‘Birlik ve beraberlik içerisinde olacağız’..

Bundan sonraki süreçte üyeler ve sağlık çalışanları ile birlikte birlik ve beraberlik içerisinde olacaklarını söyleyen Kızılkaya, “Bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte birlik ve beraberlik içinde, tüm sağlık çalışanlarının sadece üyelerimizin değil, ortak sorunlarını derleyip, toplayıp rapor halinde gerekli idare kurullarına, siyasi iradeye taleplerde bulunmak ve bundan her türlü mücadeleyi sonuna kadar üyelerimizle birlikte vermektir. Bunda önceliğimiz ülkemizin birlik ve beraberliğinin ve bütünlüğünü bu hassasiyetlere dikkat ederek hizmet sunmaktır. Sağlık çalışanları için olmazsa olmaz olan yıpranma payının bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde ve yasal düzenleme yapılarak geçmişe dönük yapılmasını talep ediyoruz. Ayrıca emeklilikte büyük önem arz eden ek göstergelerin yükseltilmesini talep ediyoruz. Sağlıkta şiddete maruz kalan ve bu şekilde görevleri başında vefat eden tüm sağlık çalışanlarına Allah’tan rahmet diliyorum ve sağlıkta şiddete karşı caydırıcı yasal düzenlemelerin yapılmasını talep ediyoruz. Umarım bundan sonra sadece sağlıkta değil hiçbir kamu kuruluşunda şiddete maruz kalan olmaz. Bundan sonraki süreçte tüm üyelerimizle birlikte, birlik ve beraberlik içinde sendikal mücadelemizi devam ettireceğiz” diye konuştu.