24 Kasım Öğretmenler Günü Çiftlikköy’de Coşkuyla Kutlandı

0

Çiftlikköy Belediyesi Düğün ve Konferans Salonu’nda düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerinde renkli görüntülerin yanı sıra duygusal anlar da yaşandı. Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İlçe Jandarma Komutanı Erkan Sağındık, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Kocabaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, ilçe protokolü, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı etkinliklerde müzik dinletileri, halk oyunları gösterileri, emekli öğretmenlere ve başarılı öğrencilere plaket töreni gerçekleşti. Başkan Silpagar törene eşi Nursel Silpagar’la birlikte katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir’in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Kuran-ı Kerim tilaveti ve Şehitler için dua edilmesiyle devam etti. Öğretmenler konulu videonun gösteriminin ardından emekli öğretmenler Nazmi Karahasanoğlu ve Canan Kılıç’a hizmet şeref belgelerini ve çiçeklerini Kaymakam Cengiz Karabulut takdim etti.

MÜZİK DİNLETİSİ VE FOLKLOR GÖSTERİLERİ BEĞENİLDİ

Çiftlikköy Şehit Abdulhamit Kaya İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin sergilediği şiir dinletisinin ardından genç öğretmenler adına Adile Deniz konuşma yaptı. Ardından okulun müzik öğretmeni Necdet Özden Haspolatlı yönetimindeki akustik koronun müzik dinletisi de coşkuyla alkışlandı. Ardından yine okul halk oyunu ekibinin folklor gösterisi de beğeni topladı. İlçede görev yapan ve yaptıkları özverili çalışmalarla farkındalık yaratan öğretmenlere plaketlerini AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel verdi. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve anı yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini de Kaymakam Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir tarafından takdim edilmesiyle tören sona erdi.

BAŞKAN SİLPAGAR’DAN ÖĞRETMENLERE HEDİYE

Törenin ardından Siteler Mahallesi’nde yer alan Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu Okul Aile Birliği’nin düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğine katılan Başkan Silpagar, kutsal vazifelerini ifa eden öğretmenlerin günlerini kutlayarak kendilerine çiçek ve çeşitli hediyeler takdim etti.