Çapadağ,Nato Türkiye’nin Bölünmesini Amaçlıyor.

0

Norveç’te bulunan NATO Müşterek Harp Merkezi’nde ‘Karşı Kuvvet’ ülke liderleri fotoğrafları arasında Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yer almasının yankıları sürerken, 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi (MİDDER) Yalova il Başkanı Eser ÇAPADAĞ NATO’nun son dönemlerde ana hedefinin Türkiye’nin bölünmesi olduğunu iddia etti.

Başkan ÇAPADAĞ, NATO skandalının sadece kişiler bazında ele alınıp kuru bir özür ile geçiştirilemeyecek bir skandal olduğuna vurgu yaparak, Bosna’dan Irak’a, Kuveyt’ten İran’a kadar geniş bir coğrafyada NATO’nun Müslümanlara zulüm ettiğini ifade etti.

“NATO 15 Temmuz darbesinin de failidir”

NATO’nun 92-95 yıllarında Bosna Hersek’te 110 bin kişinin hayatını kaybetmesi, 1. Körfez Savaşı, Irak’ın Kuveyt’i işgali, Irak-İran savaşı gibi olaylarda her zaman Müslüman kanı dökülmesinden yana olduğunun altını çizen Başkan ÇAPADAĞ, şöyle devam etti;

“İki kutuplu dünyanın 21. Yüzyılın başları itibariyle ABD egemenliğine dönüşmesiyle NATO’nun görev ve sorumlulukları da başka bir hal aldı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde her geçen gün daha da gelişen Türkiye, sadece bazı ülkelerin değil NATO gibi askeri kurumların da açık hedefi haline geldi. Geçtiğimiz Ağustos ayında Gürcistan’da düzenlenen NATO tatbikatında brifing skandalı, Rusya ile S-400 anlaşmamızın ardından Türkiye kas edilerek icra edilen ‘Doğu’daki düşmana karşı’ tatbikatı, NATO’ya yön veren ülkelerin DEAŞ, PKK, PYD ile ilişkileri ve silah yardımları NATO’nun niyetini açık eden adımlardan bazıları…

Son olarak 15 Temmuz’da karşı karşıya kaldığımız hain darbe girişiminde NATO’nun işin içinde olduğu defalarca kanıtlandı. Yüzlerce şehidimiz ve binlerce yaralımıza rağmen o gece bu topraklarda dilimize, dinimize, vatanımıza nasıl sahip çıktığımızı tüm dünya gördü. Ama bugün gelinen nokta ne NATO’nun ne de bu yapıya yön veren ülkelerin Türkiye üzerindeki emellerinden vazgeçmediği gün gibi ortada.”

“Bu canlar bedende olduğu sürece teslim olmayacağız”

Türkiye’nin dünyanın diğer ülkelerine benzemeyeceği uyarısında bulunan Başkan ÇAPADAĞ, “Bunu daha önce Kurtuluş Savaşı’nda gösterdik. Yetmedi 15 Temmuz’da tankın, topun, silahın karşısında durduk ama geri adım atmadık. Eğer bir kez daha NATO ya da benzer bir yapının denemesi olursa MİDDER olarak Yalova’dan ilan ediyoruz, bu canlar bedende olduğu sürece teslim olmayacağız.” ifadesini kullandı.

Başkan ÇAPADAĞ ayrıca, NATO’nun Türkiye’de doğru bir zeminde tartışılması gerektiğine dikkati çekerek, “Eğer dostlarsa dostça davransınlar. Yok, eğer düşmanlarsa bunu da mertçe söylesinler ki biz de ona göre adım atalım. Bizler, NATO olmadan önce de bu kutlu topraklardaydık, NATO tarihe gömüldüğünde de burada olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde hükümetimizin NATO’dan çıkılması talimatı vermesi halinde, Türkiye’nin 70 ilinde ve 100’lerce ilçesinde örgütlenmiş bir STK olarak bu kararı sonuna kadar destekleyeceğiz. Ülkemizde sadece biz değil, bizim gibi çok sayıda kurum da NATO’nun ciddi bir şekilde sorgulanması gerektiği inancında. Yakın zaman içinde MİDDER’in Balkanlar ve Avrupa yapılanmasını da tamamlayacağız. Oralarda da hem 15 Temmuz şehitlerimizi hem de ülkemiz üzerinde oynanan karanlık oyunları ulaşabildiğimiz herkese anlatacağız.” açıklamasında bulundu.