Darp Olayının Sorumlusu Yabeltaş Genel Müdürü M.Fatih Tanverdi’mi?

0

Yalova Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Şerafettin Çelik, bağımsız meclis üyesi Ahmet Yavuz’un belediye personelinin de içinde bulunduğu bir grup tarafından darp edildiğini söyledi.

Yalova Belediye Meclisi, kasım ayı 5. birleşimi, Belediye Başkanı Vefa Salman başkanlığında, meclis toplantı salonunda 10 Kasım münasebeti ile 2 dakikalık saygı duruşu ile başladı.Ancak Başkan Vefa Salman Darp edilen Meclis Üyesi Ahmet Yavuz hakkında yapılacak açıklamayı önceden haber alınca ‘aç-kapa’ yaparak adeta kaçarcasına saygı duruşu ardından salonu terketti.

Şerafettin Çelik, burada yaptığı konuşmada, meclis üyelerinin karar organı olduğunu ve denetimler yapmakla görevli olduğunu söyledi.

Her meclis üyesinin bilgi sahibi olma ve o bilgiyi paylaşma hakkı olduğunu belirten Çelik, şöyle konuştu:

“Mecliste çalışma yapmış, diyaloglar oluşturmuş, araştırma içerisine girmiş bir arkadaşımız, maalesef hem belediye personeli, hem belediye çalışanı, hem belediyenin kiraladığı mekan içerisinde acımasızca darp edilmiştir. Arkadaşımız hatalı, kusurlu olabilir, haklı da olabilir. Ancak öldüresiye bir darp, her birimize bir mesajdır. Daha önce yaşanmış bir darbın benzeri olarak ortaya konulan bu darp, doğru ve kabul edilebilir değildir. İkinci, hatta üçüncüsünü yaşadığımız bu olay karşısında tedbir almak, fotoğrafı iyi okuyup sonuçlarını iyi değerlendirmek gerekiyor. Eğer bu yapılmazsa ilerleyen zaman içerisinde, bizler görevimizi yapma gayretinden ötürü aynı sonuçlara maruz kalabiliriz.”

Yavuz’un, 8 Kasım’da Yalova’da bir tesiste tartıştığı bir grup tarafından darp edildiği, burnunun kırıldığı ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığı anımsatıldı.

Darp olayının asıl sorumlusunun ise Yalova Belediyesi şirketlerinin Genel Müdürü Mehmet Fatih Tanverdi olduğu Yalova kamuoyunda konuşuluyor.Mehmet Fatih Tanverdi,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başbakan iken kendi sosyal medya hesabından Erdoğan hakkında ağır sözler paylaşmış ve ardından ulusal medyada haberlerin çıkmasının ardından  Ak-Kimya Sanayi Aş Genel Müdürülüğünden istifa etmek zorunda kalmış ve  Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman kendisine sahip çıkarak şirketlerin başına getirmişti.