Güner,Mektebim Okulları’nda Düzenlenen Sergiye Katıldı

0

 

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, Yalova Mektebim Okulları’nda düzenlenen ‘Etnografya’dan Anıtkabir’e’ isimli fotoğraf sergisine katıldı.

Başkan Yardımcısı Güner, Gazeteci Nevzat Kurt’un Atatürk fotoğrafları arşivinden oluşan sergisinin açılışını Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ünver ile birlikte kurdeleyi keserek gerçekleştirdi.

Açılış öncesinde yaptığı konuşmada Güner, “Arkadaşlar, değerli veliler, ben öğretmenlik mesleğini 37 yıl sürdürdüm. Çocuklarımıza Atatürk’ü öğretelim, onun yaptıklarını, ilke ve inkılaplarını, neler başardığını ve bu ülkeyi bizlere nasıl kazandırdığını öğrenmesini sağlayalım. Bu değerlerle sahip çıkmamız lazım. Allah kimseyi şaşırtmasın. Bizler her 10 Kasım’da öğretmenlik işini ağlayarak yaptık. Dilerim ülkece Atatürk’e olan sevgimiz devam eder. Bu yürekler ilelebet atar” dedi.

Kurdelenin kesilmesinin ardından serginin sahibi Gazeteci Nevzat Kurt ile sergiyi gezen Güner, Atatürk’ün fotoğrafları ile 10 Kasım’da o günün gazetelerinde Ata’ya olan saygı ve sevgiyi manşetlerine taşıyan kupürler hakkında bilgiler aldı. Serginin sonunda Güner, Gazeteci Nevzat Kurt’u başarılı çalışmalarından ötürü tebrik etti.