Yalova Belediyesi Güney Kore’ye WC ye gidiyor! Destek Ak Parti’den!

0

Yalova Belediyesi Meclisi bugün toplandı.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın Başkanlığında toplanan Meclis’in ek gündem maddesi ise ne Kemal Sunal Filmlerinde ne de Cem Yılmaz skeçlerinde görülmeyecek cinsten.

YOK ARTIK!

Yalova Belediye Başkanılığına Belediye Başkan Yardımcısı Murad Kuleli ‘Uygun Görüşle’ ve  Başkan Vefa Salman imzalı ‘Dünya Tuvaletler Birliği’nin 20.10.2017 tarih,ve 8127745 referans numaralı davet yazısı ile gündeme alınan ek madde de DÜNYA TUVALETLER BİRLİĞİNİN DAVETİNE katılmak üzere Yalova Belediye Meclisinden izin istendi.

Hatta trajikomik yazıda şu ifadelere de yer verildi.Dünya Tuvalet Birliği 4. Genel Kurulunun 19.23 Kasım 2017 tarihleri arasında Güney Kore’de gerçekleşecek toplantıya davet edildik.

Şehrimizi ve belediyemizi ‘TEMSİL’ etmek üzere Belediye Başkan Yardımcılarımız Sayın A.Murad Kuleli,ve Sayın Halit Güleç ile Dış İlişkiler personeli Mütercim İlkay Evrim Akıncı Avcı’nın 19-26 Kasım arası Güney Kore’nin Suwon Şehrine giderek söz konusu toplantıya KATILMAK VE İLGİLİ GÖRÜŞMELERİ gerçekleştirmek için görevlendirilmeleri….

Gidiş-dönüş yol masraflarının ve yasal ödemelerinin Belediyemiz Bünyesinden karşılanması hususunda gerekli kararların alınmasını arz ederim.

AK PARTİ’DEN TAM DESTEK!

Yalova Belediye Meclisinde görüşülen bu konu maalesef onaylandı.Ak Partili Meclis Üyelerinin tam desteği ile G.Kore’ye kamu parasıyla WC ye gidecek olan Yalova Belediye Meclis Üyelerine red oyu sadece yine CHP li Resul Morgül ve Selçuk Atasoy ve Bağımsız Meclis Üyesi Ahmet Yavuz’dan geldi.

Yalova’nın yüzlerce sorunu içerisinde ve 2018 Bütçesi gibi kritik kararların alınacağı Meclisin böyle ‘..tan konu için para harcamasının hele ki muhalefet meclis üyelerinin desteği ile bu kararın alınmasının bir mantığı olmadığı Yalovalılar tarafından konuşulmaya başlandı bile.

Yalova’nın geleceği için DÜNYA TUVALETLER BİRLİĞİNE katılımın ne gibi faydalar getireceğini ise ve kamunun parası ile G.Kore’de hangi ilgili Görüşmelerin yapılacağı ise merak konusu.

Yalova’nın sahipsizliği ise devam ediyor.

Haber-Yorum

Çağatay Köse