Kaytazdere’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

0

Kaytazdere Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yılını her yıl geleneksel hale getirdiği Fener Alayı ile kutladı. Yüzlerce kişi, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle Haşim Tan Alanından başlayarak Saralkent Mavi Bayrak Alanına yürüdü. Yürüyüşte Cumhuriyet Bayramına özel marşlarla coşan vatandaşlar, Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. Yılını doyasıya kutladı. Fener Alayı yürüyüşüne Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Belediye Meclis Üyeleri, belediye personeli, STK’lar ve yüzlerce vatandaş katıldı. 7’den 77’ye herkesin katıldığı yürüyüşe bazı vatandaşlar evlerinin balkonlarına çıkarak destek verdi.

Cumhuriyetin 94. yılına özel olarak düzenlenen programda konuşan Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, “Hak, hukuk ve hürriyetten yoksun toplumların hayatta kalmaları mümkün değildir. Bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşen görev Türkiye Cumhuriyetinin ülkesiyle ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü sağlamak, Atatürk ilke ve inkilaplarını korumak, iç ve dış düşmanlara karşı birlik olmaktır. Hepinizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” dedi.

Daha sonra bir öğrenci tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okundu. Konuşmaların ardından Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal Fener Alayı Yürüyüşünü başlattı. Kaytazdere Merkez Haşim Tan Alanından başlayan yürüyüş, Atatürk Caddesi boyunca devam etti ve Saralkent Mavi Bayrak Alanında sona erdi. Mavi Bayrak alanında havai fişek gösterisi yapıldı.