DYNED Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

0

DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi Sene Başı Toplantısı DynEd İl Koordinatörü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet AYDIN başkanlığında, kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. DynEd İl Koordinatör Yardımcısı Bahar AKINCI’ nın sunum yaptığı toplantıya; DynEd İlçe Koordinatörleri ve yardımcıları katıldı.

“İngilizce bilmek ayrıcalık değil, gerekliliktir.”
İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN İngilizce’ nin artık dünya dili konumunda olduğunu belirterek, “İngilizce bilmek günümüzün olmazsa olmazıdır. Yenilikleri dil haznemize katmak, kendimizi geliştirmek de görevimizdir. Bu bağlamda DynEd İngilizce öğretiminde başarıyı hedefleyen, bakanlığımız tarafından tüm okullarda kullanılması istenen en kaliteli Yabancı Dil Programı’ dır. 2017/2018 Eğitim Öğretim yılında da ilimizde DynEd Dil Eğitim Sistemi kullanılmaya devam edilecektir. Öğrencilerimizi doğru çalışma yöntemlerine yönlendirerek sistemi verimli ve zevkli hale getirmek, ilimizi DynEd kullanımında da öne çıkarmak hedefimizdir.” dedi.

Dynamic ve Education (Dinamik ve Eğitim) kelimelerinin bir araya getirilerek yazılmasından oluşan DynEd’in bilgisayar temelli bir eğitim sürecini içerdiğini ve bugüne kadar geliştirilmiş en kaliteli yabancı dil programı olduğunu kaydetti.
DynEd İl Koordinatör Yardımcısı Bahar AKINCI’ nın sunum yaptığı toplantıda, sistemde yeni güncellemeler yapıldığını ve söz konusu kayıtların dynedkayityonetimisistemi.meb.gov.tr adresi üzerinden yapıldığı söylendi.

Toplantı, tüm resmi kurumların 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıf ile ortaöğretim kurumlarının 9., 10., 11., ve 12. sınıf öğrencilerini kapsayacak şekilde kullanılacak olan DynED İngilizce Dil Eğitim Programı’nın etkili ve verimli bir şekilde uygulanabilmesinin sağlanması amacıyla yapıldı.