“2018 Yatırımlar Yılı Olacak”

0

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım Yalova’ya müjdelerle geldi. Başbakan Yıldırım 400 Yataklı Devlet Hastanesi’nin, Yalova-Armutlu yolunun ve Çevre Yolunun 2018 yılında tamamlanacağı müjdesini verdi.
AK Parti Yalova Teşkilatı 6. Merkez İlçe Kongresi 90. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Bin kişinin üzerinde bir kalabalığın hazır bulunduğu kongreye Başbakan Binali Yıldırım da katıldı. Salona alkışlar arasında giren Başbakan Yıldırım vatandaşları selamlayarak karanfil attı. Kongreye Başbakan Binali Yıldırım’ın yanısıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Yalova eski milletvekilleri, ilçe ve belde belediye başkanları ile parti yöneticileri, delegeler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kongre AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel’in selamlama konuşmaları ile başladı. Kongrede AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu da salondakilere hitap etti.
Başbakan Binali Yıldırım ise Yalova’da olmaktan gurur duyduğunu kendisini de bir Yalovalı olduğunu söyleyerek sözlerine başladı. Başbakan konuşmasında Yalova’ya müjdeler de verdi. Yalova’da 2018 yılının bir çok yatırımın hayata geçeceği bir yıl olacağına vurgu yapan Başbakan Yıldırım,”Yalova’nın benim için özel bir yeri var. Ben de Yalovalıyım. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı yaptığı o dönemde bende onunla birlikte Yalova’ya bir çok hizmeti sunduk. İktidarımız döneminde de Yalova bir çok hizmete kavuştu. Biz laf üstüne laf koyan değil, taş üstüne taş koyan partiyiz. Bakın Yalova-Armutlu arasındaki yol 2018 yılında tamamlanacak. Şu anda %75’i bitti. %25’lik bölümü de kısa sürede tamamlanacak. Yalova’ya 400 yataklı bir hastane daha kazandıracağız. Yalova ulaşımı açısından büyük önemi olan Çevre Yolunun kamulaştırma çalışmalarına da başlıyoruz. Bu kamulaştırmalar tamamlanır tamamlanmaz Çevre Yolunu da bitireceğiz. Gebze’den başlayan Osmangazi Köprüsünden geçip Samanlı Tünelini aşan Gebze-Orhangazi İzmir Otobanı da 2019 yılında bitirilecek. Yani Yalova’dan araca binen bir kardeşim 2 saatte İzmir’e ulaşacak” dedi.