Burs Parası Vakıf Yöneticilerine Teslim Edildi

0

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın gelirini üniversite öğrencilerine bağışlamak üzere yazdığı kitabın geçtiğimiz günlerde imza günü yapılmıştı. İmza gününde elde edilen geliri Başkan Salman, öğrencilere burs verilmek üzere Yalova Hacı Saffet Çam Vakfı yöneticilerine teslim etti.

Kısa bir süre önce gazetecilik dönemin yazdığı yazılardan derlediği ve yaptıklarını içerisinde kıyasladığı “Yaptıklarım Yazdıklarım” isimli kitabını yayınlayan Başkan Salman, düzenlediği basın toplantısında kitabın gelirinin Hacı Saffet Çam Vakfı aracılığı ile üniversite öğrencilerine burs olarak verileceğini açıklamıştı. Öğrencilere gelir elde etmek amacıyla geçtiğimiz günlerde imza kampanyası düzenleyen Başkan Salman, buradan elde ettiği geliri Hacı Saffet Çam Vakfı yöneticileriyle bir araya gelerek kendilerine teslim etti.

“İnşallah Daha Çok Öğrenciye Ulaşacağız”

İmza gününden elde edilen geliri yetkililere veren Başkan Salman; “İyi ve güzel bir niyetle bir adım attık. İnşallah devamını da getireceğiz. Yayın evi satışların iyi olduğunu ve ilk baskının tükenmek üzere olduğunu söyledi. İlk baskıyı 40 yazı ile gerçekleştirmiştik. Yaşıma ithafen 12 adet makale daha kitabın içerisine ilave ederek önümüzdeki günlerde ikinci baskıyı yapacağız. Satılan her kitap bizler için yeni bir umut oluyor. Çünkü bu sayede daha fazla öğrencimizi bu imkandan faydalandırmış olacağız. Destek olan hemşehrilerime, dostlarıma kısacası herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.