Oscar’da Türkiye’yi Temsil Edecek Olan Ayla İle İlgili Yeni Bir Fragman Yayınlandı.

0

Kore Savaşı’na katılan binlerce Türk askerinden birisi olan Astsubay Süleyman Dilbirliği’nin soğukta, donmak üzere bulup ölümden kurtardığı Koreli minik bir çocuğun sevgi ve bağlılığını anlatan Ayla’nın ikinci fragmanı da yayınlandı.
Filmde Süleyman Dilbirliği’nin gençliğini İsmail Hacıoğlu, günümüzdeki yaşlarını Çetin Tekindor, Ayla’yı Kim Seol canlandırıyor. Ali Atay, Murat Yıldırım, Taner Birsel, Mehmet Esen, Caner Kurtaran, Burç Kümbetlioğlu, Altan Erkekli, Büşra Develi, Damla Sönmez, Duygu Yetiş, Sinem Uslu, Esra Dermancıoğlu, Meral Çetinkaya ve Nilgün Kasapbaşoğlu filmin yerli oyuncuları arasında yer alıyor.
Oscar’da Türkiye’yi temsil edecek olan Ayla, 27 Ekim’de tüm Türkiye’de vizyona giriyor. Aynı gün, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla bu kez Seul’de gala yapacak.
Ayla, 12-21 Ekim tarihlerinde Güney Afrika’da düzenlenen, Cape Town Uluslararası Film Festivali’nde, 12-22 Ekim tarihlerinde Amerika’da, Indianapolis’te düzenlenen Heartland Film Festivali’nde, 20 Ekim Cuma günü Hollywood Türk Filmleri Festivali’nde, 25 Ekim Çarşamba günü Asian Word Internatianol Film Festivali’nde gösterilecek.