Yalova’da Kadına Yönelik Şiddete Mücadelede Eylem Planı Hazırlandı..

0

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından uygulanmak üzere geliştirilen Aile Eğitim Programı (AEP), ülke genelinde programın sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması amacıyla oluşturuldu.

Ailelerin eğitim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkili biçimde yararlanmalarına, aile içi süreçlerini işlevselleştirerek aile yaşam kalitelerini arttırmalarına, sahip oldukları her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Bu kapsamda; Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk UYSAL başkanlığında “Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitim” programına katılım sağlayıp sertifika alan eğiticiler ile bir araya gelerek  ara değerlendirme toplantısı düzenlenmiştir.
Düzenlenen toplantıda AEP eğiticilerinin , ilimizin çeşitli bölgelerinde yaşayan ailelere ihtiyaç duyulan konularda aile eğitimi vermek üzere  2018 yılı planlaması yapılmıştır.