Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Mehmet Mete Oldu..

0

Saadet partisi Merkez ilçe başkanlığını yürüten Necmettin HARPUTOĞLU yerine Mehmet METE seçildi

Saadet Partisi Yalova Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi Belediye Meclis Salonunda coşkuyla gerçekleştirildi. Kongreye Genel İdare Kurulu Üyesi Mustafa Balta ,Yalova İl Başkanı Celal Korkmaz , İlçe başkanları yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.
Kongrenin başlangıcında Milli Görüş hareketinin kurucusu, rahmetli Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN anısına hazırlanan bir sinevizyon sunumu yapıldı. Sinevizyon gösterimi salonda duygulu anların yaşanmasına neden oldu.
Kongre divanı başkanlığını Saadet partisi gik üyesi genel merkez teşkilat başkan yardımcısı mustafa balta yaptığı divan heyetinde, Kemal polat fevzi aygün görev aldı. İstiklal marşının okunmasını takiben geçmiş dönem faaliyet raporunu sundu. Oylanan rapor oy birliğiyle kabul edildi.
Kongrenin açılış konuşmasında merkez İlçe başkanı Necmettin Harputoğlu “biz hak bildiğimiz davaya koşarak gideriz, koşamazsak yürüyerek gideriz, yürüyemezsek, sürünerek gideriz diyen milli görüş lideri rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmetle anıyoruz. Bundan tam 3 yıl önce bize tevdi ettiğiniz emaneti ben ve arkadaşlarım laiki ile yerine getirebilmek için büyük bir gayret gösterdik. Bundan sonrada aramıza katılan yeni yönetim kurulu üyelerimizle birlikte yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden büyük Türkiye, Yeni ve adil bir dünya kurmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz “ dedi.
Siyasi konuşmalar bölümünde Saadet partisi il başkanı Celal Korkmaz ise konuşmasında “ Ortadoğu ve İslam dünyasının kan ve göz yaşı ile boğulduğunu ve bunun tek çözümünün İslam birliği olduğunu İslam birliği kurulmadan dünyaya huzur ve barışın gelemeyeceğini söyledi ve bunu dillendiren tek görüş ise milli görüş ve saadet partisi olduğunu “belirtti. Bundan önceki yönetime teşekkür eden Celal korkmaz birlikte üç yıl boyunca uyumlu bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi. Yeni seçilecek olan yönetime ise başarılar diledi. Ardında kürsüye Saadet partisi genel idare kurulu üyesi Mustafa balta şunları söyledi
Milli görüş teşkilatlarında kongreler yasal zorunluluktan ibarettir .Milli görüşün zulüm dünyasından saadet dünyasına geçiş kavşağıdır nasıl ki nemruttun zulümleri arttığı bir dönemde dünyaya Hz. İbrahim’in anlattığı hak davayla saadet geldiyse, günümüzde bu hak davayı savunan tek parti saadet partisidir dedi. Bu gün İslam devletinin idarecileri zulüm dünyasını yönetenlerin bilerek ya da bilmeyerek yanında yer almaktadırlar. İslam birliği kurulmaması için mücadele etmektedirler.1969 yılında bu yola çıkan rahmetli liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve onun yolundan gidenler o günden beri İslam birliğinin kurulması için mücadele veriyorlar dedi. Yeni seçilecek olan yönetime başarılar” diledi.
Ardından görevi devir alan ilçe seçim kurulu teklif edilen listeyi sundu. Tek liste halinde seçime gidildiğinden sandık kurmaya gerek görülmedi. Oylamanın açık oylama usulü ile yapılacağını ilan etti. Teklif edilen liste oy birliğiyle kabul edildi. Saadet partisi yeni merkez ilçe başkanı Mehmet Mete teşekkür konuşması ardından kongre bitti.
Yeni yönetim şu listeden oluşmaktadır.

ASİL ÜYELER 

1. NECMETTİN HARPUTOĞLU

2. MEHMET EMİN VURAL

3. ZAFER KARTAL

4. FARUK BALTA

5. KAZIM DEMİR

6. İLHAN TOKTA

7 TURAN ÖZEN

8.KADİR KURT

9 SALİH YILDIZ

10.MUSTAFA BAŞOĞLU

11.MEHMET BALTACI

12.ÖZKAN AK

13.NEŞET SADAY

14.ERDEM YILMAZ

YEDEK ÜYELER

 

1. ALİ METE

2. İBRAHİM TOBAOĞLU

3. VEDAT ARSLANHAN

4. EYÜPHAN EYÜPOĞLU

5. ÖMER ESKİ
6. LOKMAN AYDIN
7. TURGAY AKSOY
8. RAMAZAN YILDIZ
9. FARUK ÇAĞLAR
10.ABDULHAMİT AKÇAY
11. ÜMİT HACIEMİNOĞLU
12. AYDIN UÇAR
13.NEDİM KOÇ
14. ENGİN KARAHASAN
15. HASAN ÇİLESİZ