Minikler Harçlıklarını Sokak Hayvanları ile Paylaştı

0

MİNİKLER HARÇLIKLARINI SOKAK HAYVANLARIYLA PAYLAŞTI

Çiftlikköy GSD Eğitim Vakfı İlkokulu öğrencileri, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza attı. Minik öğrenciler, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’la birlikte Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde barınan yavru köpeklere harçlıklarıyla aldıkları köpek mamalarını verdi.

MİNİK ÖĞRENCİLER BAŞKAN SİLPAGAR’LA BİRLİKTE MAMA DAĞITTI

Sınıf Öğretmeni Gülten Süren öncülüğünde başlatılan kampanya ile toplam 560 ilkokul öğrencisinin kumbaralarında biriktirdiği harçlıklarıyla alınan 45 kg köpek maması, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın da katılımıyla Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde bakım gören ve sahiplendirilmeyi bekleyen sokak hayvanlarına verildi. Başkan Silpagar, Okul Müdür Yardımcısı Önder Sözer ve Sınıf Öğretmenleri Gülten Süren, Ceyda Aşina’nın katıldığı etkinlikte öğrencilere meyve suyu ve çikolata ikramı yaptı. Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde bakım ve tedavi gören yavru köpeklerin bulunduğu bölümü gezen minik öğrencilerin sevinci görülmeye değerdi.

560 ÖĞRENCİ HARÇLIKLARIYLA MAMA ALDI

GSD Eğitim Vakfı İlkokulu Müdür Yardımcısı Önder Sözer, “Okulumuzda hayvan sevgisi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla sınıf öğretmenlerimiz tarafından başlatılan kampanyaya öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdiler. 560 öğrencimizin harçlıklarını biriktirerek topladığı paralarla aldığımız köpek mamalarını sokak hayvanlarımıza getirdik. 15 sınıfımızdan 2,3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerimizi temsilen birer öğrencimiz katıldı. Onlar çok mutlu oldular, Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar’la birlikte yavru köpeklere mama dağıtmak miniklerimiz için çok güzel bir deneyim oldu. Belediyemize ve Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar’a ve barınak yetkililerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

SİLPAGAR, “SOKAK HAYVANLARINA GEREKEN ÖNEMİ VERİYORUZ”

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, hayvan sevgisinin küçük yaşlarda temellerinin atıldığını ifade ederek, “Hayvanları Koruma Günü’nde böyle bir etkinlikte minik öğrencilerimizle bir araya gelmek bizleri çok mutlu etti. Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimizde yılda 500’ün üzerinde sokak hayvanını rehabilite ediyor, bakımlarını yapıyor, aşılıyor, sahiplendiriyoruz. Merkezimizdeki barınakları yeniledik, kapasiteyi artırdık ve modern bir hale getirdik. Çiftlikköy Belediyesi olarak sokak hayvanlarına gereken önemi veriyoruz. Bu vesileyle tüm hayvanseverlerin hayvanları koruma gününü kutluyorum” diye konuştu.