YTSO, Akreditasyon Sertifikasını Yeniledi

0

Her üç yılda bir bağımsız denetimi kuruluşu tarafından denetlenen odamız, TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamında Türk Loydu denetmenlerinden Şehnaz NALBANT tarafından 28 Eylül 2017 tarihinde denetlendi. Yeni denetim ve puanlama sistemine göre denetlenen odamızın Akreditasyon Belgesinin devamına karar verildi.

Denetim açılış toplantısıyla başladı. Açılış toplantısına YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Gençer, Yönetim Kurulu Üyesi Kıvanç Rodoplu, Genel Sekreter Taner Eriş, Kalite ve Akreditasyon sorumlusu İbrahim Akkanat ile İletişim Koordinatörü Necat Rüzgar katıldı.

Denetim sonrasına bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan “Küreselleşen dünyanın getirdiği şartlar ve rekabet ortamının doğması ile birlikte; Oda Sistemimizin iş dünyası nezdindeki saygınlığının artırılmasını, Odalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan Akreditasyon Sistemi; EUROCHAMBRES ve İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamaları da dikkate alınarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modeli olarak Birliğimiz tarafından geliştirilmiştir. Odamız yeni yönetim sistemlerine yönelmiş ve bu sistemleri kendine uygulama yolunda adımlar atmaya başlamıştır. Katılımlı yönetim, üye memnuniyeti, stratejik yönetim gibi kavramların her geçen gün önem kazanması ile birlikte; odamız 2006 yılında kalite yönetim sistemini kendi bünyesinde uygulamaya başlamış ve 08 Ağustos 2006 tarihinde TS-EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesini almıştır. Odamız 2007 yılında, TOBB Akreditasyon Sitemine aday olmuştur. 2008 yılı itibari ile adaylık çalışmalarına devam eden odamız, çalışmalarını ve faaliyetlerini akreditasyon kriterleri çerçevesinde yeniden yapılandırmaya başlamıştır. Çalışmalarımız tamamlandıktan sonra Türk Loydu Vakfı tarafından gerçekleştirilen geliştirme ziyareti ve eksiklerimizin tamamlanması sonucunda

05 Ağustos 2008 tarihinde Türk Loydu Vakfı tarafından yapılan denetim sonucunda AKREDİTE olmaya hak kazanmış, 364 oda ve borsa içinden ilk 68 odadan biri olarak “5 Yıldızlı Oda” unvanını kazanmıştır. Hizmet kalitemizi arttırmak ve hizmet standardımızı gün geçtikçe daha da ileriye götürmek için gayretle çalışıyoruz. Bu çalışmamızın karşılığını da Akredite Oda unvanını taşıyarak alıyoruz. Sistemin kurulmasında ve uygulanmasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.