Çiftlikköy Uluslararası Fuarlarda…

0

“ÇİFTLİKKÖY’Ü ULUSLARARASI FUARLARDA TANITIYORUZ”

Çiftlikköy Belediyesi, Ankara’da gerçekleştirilen 11.CITYTECH Uluslararası Belediye ve Belediye Ekipmanları Fuarı’nda gövde gösterisi yaptı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz, İnsan Kaynakları ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’nden oluşan ekiple fuarda yer alan Çiftlikköy Belediyesi’nin standına vatandaşların yanı sıra Arnavutluk, Ürdün, Mısır gibi ülkelerden gelen heyetler de büyük ilgi gösterdi.

SİLPAGAR, “YURT İÇİ VE YURT DIŞI BAĞLANTILAR KURDUK”

Yerel yönetimlerle firmaların bir araya gelerek tartışma, çözüm üretme platformu olan fuarda, son teknoloji ve ekipmanların yanı sıra şehircilik üzerine yaklaşımlar, çözümler ve projelerin de katılımcılara sunulduğunu dile getiren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Fuarda hem vatandaşlarımıza Çiftlikköy’ün tanıtımını yaptık, hem de yurt içi ve yurt dışından gelen katılımcılarla sektörel bağlantılar kurduk. Bizim açımızdan son derece verimli geçtiğini düşünüyorum. Hızla gelişen ve büyüyen ilçemizin, modern yaşamın gerektirdiği standartlara kavuşması adına bu gibi etkinliklerde yer almayı sürdüreceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SİLPAGAR, ARNAVUTLUK HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ

Fuarın açılışını Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Harun Çelik ve Kıbrıs Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Yalçın Benli ile birlikte yapan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, fuarda Arnavutluk’tan gelen heyetle de temaslarda bulundu. Arnavutluk’un Malla Kastra Kenti Belediye Başkanı Agron Kapllanaj ve Başkan Yardımcısı Hajredin Serjanaj’la bir araya gelen Başkan Silpagar, tarım-agrokültür ve petrol gibi kaynakları bulunan Arnavutluk şehri ile bir kardeş şehir ilişkisinin kurulabileceğini dile getirdi. Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz da, Rize Derepazarı Belediye Başkanı Yakup Samangül ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Yabancı İşler Daire Başkanı Dr. Bekir Tarık Yiğit ile temaslarda bulundu.

ÇİFTLİKKÖY’ÜN ÇİÇEKLERİNE İLGİ BÜYÜKTÜ

Peyzaj üretimi konusunda Türkiye’nin önemli bölgelerinden birisi olan Çiftlikköy’ün standını ziyaret edenlere menekşe, kalanşo, kasımpatı, siklamen ve orkide gibi süs bitkileri, kesme çiçekler ve Yalova Araştırma Enstitüsü’nün elma, hünnap, hurma gibi tanıtım meyveleri hediye edildi. Başkentte Altınpark EXPO Center’de 4 gün süreyle CITYTECH 11.Uluslararası