Ruhsar Özer’in Minyatür Sergisi Açıldı

0

Yalova Belediyesi’nin desteğiyle Ruhsar Özer’in ‘Reng-i Ruhsar 2’ adını taşıyan Minyatür Sergisi’nin açılışı yapıldı. Serginin açılışını Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner ile serginin sahibi Ruhsar Özer kurdeleyi beraber keserek yaptı.

Açılışın ardından konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, “Tam 45 yıldır sanatla uğraşıyorsunuz. Bunu bıkmadan, yılmadan ve her defasında bizlere sunduğunuz bu eşsiz sanat eserleriyle gösteriyorsunuz. Yalova Belediyesi olarak sizi unutmadık. Başkanımız Vefa Salman burada bulunamadı ancak bunu onun adına size vermekten onur duyuyorum” diyerek plaketini takdim etti.

Alkışlar eşliğinde takdim edilen plaketin ardından sergiyi Başkan Yardımcısı Güner ile gezen Sanatçı Ruhsar Özer, “Her eserimin ayrı bir hikayesi var” dediği tabloları hakkında bilgiler verdi. Sanatçı Ruhsar Özer, masal, söylence ve Türk tarihinde öne çıkan simgeleşmiş adları yansıtan eserleri tek tek tanıttı.

Yalova Sanat Galerisi’nde açılan ‘Reng-i Ruhsar 2’ adını taşıyan sergiyi, tüm Yalovalı sanatseverler 6 Ekim Cuma gününe kadar gezebilecek.