Silpagar,Kanal 16’nın Canlı Yayın Konuğu Oldu

0

Çiftlikköy Belediye Başkanı Kanal 16’nın canlı yayın konuğu oldu. Her Pazartesi “Yalova’nın Nabzı” adıyla Gazeteci Bülent Güler ve Cem Mete Okur’un sunduğu programın bu haftaki konuğu, gerçekleştirdiği hizmetlerle ve aldığı ödüllerle dikkatleri üzerine çeken Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar oldu.

Yalova’nın nabzını tutan program, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın gerçekleştirdiği ödüllü mekan olan Engelsiz Kafe’de düzenlendi. Yaklaşık 1 saat süren programda Başkan Silpagar, program sunucuları Güler ve Okur’un sorularını cevapladı. Sokak röportajlarının ekrana yansıdığı programda halkın hizmetlerden büyük oranda memnun olduğu gözlendi.
Kanal 16 ekranlarında göreve geldiği ilk günden beri Çiftlikköy halkına verdiği sözleri yerine getirmenin gurur ve mutluluğunu yaşadığını anlatan Başkan Silpagar, “Bugün burada program gerçekleştirdiğimiz Engelsiz Kafe de bizim halkımıza verdiğimiz sözlerin arasında yer alıyor. Bu projemiz AK Parti Yerel Yönetimler Proje yarışmasında ödül aldı. Ödülümüzü de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldık. Bu gurur ve onur benim için çok önemlidir. Bu ödülü ömrümün sonuna kadar hiç unutmayacağım” dedi.
Çiftlikköy’de şeffaf belediyecilik anlayışı ile hareket ederek gerek altyapı hizmetleri gerekse üstyapı hizmetlerinde hiç durmadan ve yorulmadan çalıştıklarını ifade eden Başkan Silpagar, “İlçenin kanayan yarası olan birçok eksikliği tespit edip yerinde müdahale etme konusunda ciddi adımlar attık. Bunların başında su hatlarının yenilenmesi vardı. İlçemizde 132 kilometrelik su hattını yeniledik. Artık vatandaşlarımızın çeşmesinden temiz sular akıyor. Bununla birlikte ilçemizde ciddi bir asfaltlama ve yol çalışmaları yaptık bu çalışmalarımız devam ediyor. Köprülü kavşak projemizi hayata geçirdik. Sahil projemizi gerçekleştirdik. Çocuk parklarını modernize ettik. Sosyal tesislerimizi halka açtık. İlçemizde büyük bir eksiklik olan düğün salonunun yapımını gerçekleştirdik ve daha nice hizmeti kısa sürede Çiftlikköy halkına kazandırdık” dedi.