Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Yapıldı

0

Yalova kadınlar süslenip püslenip bisiklete bindi

Yalova’da PAB üyesi Hatice Akyol tarafından yapılan organizasyonla “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 50 kentle birlikte eş zamanlı olarak yapılan tura Yalovalı kadınlar da ilgi gösterdi. 24 Eylül Pazar günü saat 16.00’da heykelde bir araya gelen bayanlar, süslü giysileri, aksesuarları ve bisikletleriyle renkli görüntüler oluşturdu.

Bisikletlerini çiçekler ve balonlarla süsleyen bayanlar, rengarenk giysileriyle de mini bir karnaval havası yarattı. Heykel’den Yürüyen Köşk’e kadar pedal çeviren kadınlara vatandaşlar da alkışlarıyla destek verdi.

Tur öncesi yaptığı konuşmayla etkinlik hakkında bilgi veren Hatice Akyol, “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, 2013 yılında Sema Gür’ün ‘hadi kızlar süslenip püslenip bisiklet turu yapalım’ sözleri ile doğdu. Ve ardından tüm Türkiye’ye yayılan bir farkındalık etkinliğine dönüştü. Bu yıl 50 şehirde eş zamanlı olarak yapıyoruz. Amacımız, bisiklete herkesin binebildiğini, çok güzel bindiğini, hatta süslü püslü bindiğini göstermek. Kentlerin yollarını egzoz dumanı kokusu değil, parfüm kokusu sarmalı” diye konuştu. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’na katılan süslü kadınlar, Yürüyen Köşk’e kadar pedal çevirirken ortaya ilginç görüntüler çıktı.