Çiftlikköy’ün Sesleri Korosu Konseri yapıldı

0

Çiftlikköy Belediyesi’nin Avrupa Birliği Hibe Projesi kapsamında koro kursiyerlerinin oluşturduğu “Çiftlikköy’ün Sesleri” korosu, ilk konserini verdi.

Çiftlikköy Belediyesi Düğün ve Konferans Salonu’nda yapılan konseri, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar eşi Nursel Silpagar’la birlikte izlerken, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, AK Parti İlçe Başkanı Feridun Ünlü, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Yayla ve çok sayıda dinleyici de salonda yer aldı.

“Çiftlikköy’de Yoksul ve İşsiz Dezavantajlıların İstihdam ve Entegrasyonlarının Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında, Hasan Demir’in şefliğini ve Seda Akat’ın sunuculuğunu yaptığı konserde korist ve solistler, farklı yörelerden, farklı hikayeleri olan 14 eseri seslendirdi. Başkan Silpagar da ilgiyle izlediği konserin sonunda sahneye çıkarak koroyla birlikte şarkı söyledi.

Başkan Silpagar, Çiftlikköy Belediyesi’nin tarihindeki ilk Avrupa Birliği projesini tamamlamak üzere olduğunu ifade ederek, “Toplam 500 kursiyerimiz, 15 farklı branşta 5000 saatlik bir eğitim sürecinden geçti. Onların bu sertifikalı kurslardan fayda sağladığını düşünüyorum. Biz de belediye olarak, hem AB hibelerinden proje yaparak ve uygulayarak faydalanma tecrübesi edindik, hem de sosyal belediyeciliğin gereklerinden birini yerine getirmiş olduk diye düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konser sonunda Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Kaymakam Cengiz Karabulut tarafından koro şefi Hasan Demir, sunucu Seda Akat ve koristlere teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi. Koro, önümüzdeki hafta İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde bir konser daha gerçekleştirecek.