Meclis Üyelerimizin De İşi Zor!!

0

Yalova Belediye Meclisi bugün toplandı.Meclis gündeminde de yer alan gündem maddelerinden kardeş şehirlere yapılacak ‘kültürel’ gezilere hangi partiden kimlerin katılacağı hususunda Ak Parti ve Cumhuriyet Halk Partili meclis üyelerinin  nezaketle ve anlaşmalı olarak oy birliği ile anlaşmaya varmaları dikkat çekti.

Öncelikle gündeme ek madde ile alınan Kıbrıs-Girne Belediyesinin Zeytin Festivaline AKP den Kasım Avar,Fahrettin Yıldız,Mustafa Şener ve Maşallah Erdoğan katılırken,CHP’den Resul Morgül,Şerafettin Çelik,Sinan Giray Yalova’yı temsil edecekler.Kıbrıs gezisi için ise Vefa Salman kendi hakkını ve kontenjanını CHP’den ihraç edilen bağımsız meclis üyesi Faruk Kırtay’a devretti.

Kardeş şehirlerimizden Dağıstan’ın Mahaçkale şehrinde düzenlenecek ‘Şehir Günü’ etkinliklerine ise AKP’den Ahmet Özsümer ve Muammer Dönmez katılacak.

Bulgaristan’ın Smolyan şehrindeki kurtuluş etkinliklerine ise AKP meclis üyelerinden Güven Yılmaz,Fikriye Avcı,Necmi Soylu katılacak.

Bu gezilerin hangi amaç ile yapıldığı,gezilere katılan meclis üyelerinin hangi projeyi ve fikri görüp yurdışından Yalova’ya getirip uyguladığı,bu gezilerin belediye bütçesine ne kadar yük getirdiği ise Yalova kamuoyunun takdirine kalmış.Belediyenin borcu 200 Milyona yaklaşmışken, gezilere katılan meclis üyelerinin ise bir açıklaması vardır elbette.