Yalovaspor’da Ali Demirhan Dönemi Başladı..

0

YALOVASPOR’DA ALİ DEMİRHAN DÖNEMİ BÜYÜK DESTEKLE BAŞLADI
Yalovaspor’da düzenlenen olağanüstü kongre sonrasında tek liste olarak seçime giren Ali Demirhan, büyük bir destek alarak Yalovaspor Kulübü Başkanlığı görevine seçildi. Uzun yıllar sonra olağanüstü kongre salonunun tıka basa dolduğu gözlenirken, kongreye Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Adalet ve Kalkınma Partisi Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, geçmiş dönem milletvekili Temel Coşkun, Yalovaspor’un geçmiş dönem başkanları, yöneticileri, sporcuları ve yeşil kırmızılı renklere gönül vermiş taraftarlar katıldı.
Divan Başkanlığına Bayram Koçgündüz’ün seçilmesiyle başlayan olağanüstü kongrede Muzaffer Karadeniz ve Aytaç Yaka katip üye görevinde bulundular. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yüksel Er tarafından Yalovaspor’un 2016-2017 sezonu faaliyet raporu,mali raporu ve 2017-2018 sezonu tahmini bütçesi okundu.


Hakan Suiçmez’in başkanlığını yaptığı Yalovaspor yönetiminin ibra edilmesinin ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi.
Dilek ve temenniler bölümünde konuşma yapan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalovaspor’da yöneticilik yaptığı ve milletvekilliği döneminde Yalovaspor için çalışma yaptığı 3 özel anısını salonda bulunan katılımcılarla paylaştı. Ali Demirhan’a başarılar dileyen İnce, her zaman göreve hazır olduğunu belirtti. Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Yalovaspor’un geçmiş dönem yöneticileri, sporcuları ve kentin seçilmişleri Yalovaspor’un yeniden enerji yakalayarak kalabalık bir salonda kongre yapmanın mutluluğunu belirterek camianın eski günlerde yaptığı başarılı çalışmaları anılarla açıkladılar. Dilek ve temennilerin ardından Ali Demirhan başkanlığındaki Yalovaspor yönetimi açık oylamayla göreve seçildi.
Konuşmaların ardından alkışlarla sahneye çıkan Yalovaspor Başkanı Ali Demirhan, konuşmasında önemli mesajlar verdi. Başkan Demirhan, konuşmasında şu sözlere yer verdi;

“BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM DİYEREK BU YOLCULUĞA BERABER ÇIKALIM”
Tüm katılımcıları saygıyla selamlıyorum. Bismillahirrahmanirrahim diyerek bu yolculuğa beraber çıkalım. Allah utandırmasın diyorum. Hepimizin Yalovaspor’da anıları var. Herkes geçmişten örnekler verdi. Daha önce bu tribünlerde amigoluk yaptık. Başarı paylaştığın kişilerin çokluğuyla güzeldir. Ali Demirhan buraya tek başına parasıyla gelip aday olsa hiçbir anlamı yok. Bu kalabalık, camianın büyüklüğünü gösterir. Dışarıda daha büyük bir camiamız var. Sizlerden tek bir ricam var o da samimiyet. Para istemiyorum, samimiyet istiyorum. Beni göreve en çok önceki başkan Hakan Suiçmez ikna etti. Kendisine de teşekkür ediyorum. Sen bu işi biliyorsun ben yoruldum dedi. Ben yönetimimi kalabalık tutarım. Olağanüstü kongre olduğu için liste sınırlı oldu. Bu iş ekip işi. Bizde asil-yedek ayrımı yok. Abilerimiz tekrar göreve gelecek. Bu camia işi. Erzurum’da görev yaptık. Orayı şark hizmeti olarak görüyordum şimdi şark hizmeti bitti.

“LÜTFEN BİZE KÖSTEK OLMAYIN”
Biz bu işi yaptığımız süre boyunca lütfen bize köstek olmayın. Özellikle futbol halkın mutluluğuna, heyecanına hizmet eden bir sektör. Bakın bayramın en önemli günü Ak Parti il başkanımız, ilçe başkanımız, milletvekilimiz burada. Yalova’da bir değer bilmemezlik var. Benim moralimi kimse bozamaz ancak arkadaşlarımın moralini bozmayın. Birlik olalım. Şuan Yalovaspor’un değil Yalova’nın durumu ortada. İnternette, televizyon kötü haberlerle anılıyoruz. Daha geçen gün sevdiğim arkadaşımın çocukları bonzai içerek öldüler. Kupayı alsan ne olacak, şampiyon olsan ne olacak? Gençleri yönlendirmemiz lazım. Onlara meşgul olacakları argüman lazım o da futbol.Çünkü futbol sabaha kadar konuşulacak bir konu. Uyuşturucuyla mücadele konusunda futbolun çok büyük etkisi var. Bu konuda hepinizden destek bekliyorum. Pazar günleri mutlaka maça çocuklarınızı alıp da gelin. Yalovalılık şuuru gelişsin. Erzurum’a gidince Yalovalılığı bir kez daha gördüm.

“KİMSE YALOVASPOR’U SİYASETE VE EMLAK RANTINA ÇEVİRMESİN”
Sizlerden bir ricam daha var. Lütfen kimse Yalovaspor’u siyasete ve emlak rantına çevirmesin. Ali Demirhan olarak milletvekilliği aday adaylığı olmuştu onunla gurur duyuyorum. O konu geçmişte kaldı. Yalovaspor’un arazisinin rant konusu var. Yalovaspor’un arazisi bizi ilgilendiren bir konu değil. Devleti, otoriteyi, yetkilileri ilgilendiren bir konu. Bu konuyla ilgili yapılması gereken bir şey varsa zaten burada büyüklerimiz var. Otururuz, konuşuruz Yalovaspor’un menfaatine bir pazarlık varsa bize düşerse en iyi şekilde yaparız.
“HER ŞEYİMİZ ŞEFFAF OLACAK”
Yalova ve Yalovasporla ilgili her şeyimiz kesinlikle şeffaf olacak. Denetlenebilir, kontrol edilebilir olacağız. Hakan Başkan 5 sene gelmediniz dedi haklı olabilir, doğru. Ama biraz da bizim kapıları açıp eleştiriye açık olmamız lazım. Destek olmayın, eleştirin, gelip kenetleyin. Biz bundan gocunmuyoruz. Hatta gerekirse istişare veya başka bir kurul kuralım. Orada siyasi büyüklerimiz olsun. Bizi sabah akşam denetleyin. Beraber yapalım. 4 milyon borç var. Kişiler para vermişler bu borcu sil diyemezsin. Zamanında vermişler. Silerlerse Allah razı olsun. Bizde verdik zamanında bizi de onure etmediler. Bu işler onure etmekle olur. Niyetlerin halis olduğuna inanırım. Başarının geleceğine inanıyorum. Dinimiz niyet dinidir. Senin niyetin temizse Allah gerçekten kalbine göre veriyor. Birbirimizle uğraşmayalım. Yalovaspor çatısı altında birleşmişiz bunu daim ettirelim. Asil yedek ayrımı tüzük gereği oldu. Ayrım yapmadan görevde olacağız.
Yalovaspor Başkanı Ali Demirhan konuşmasının ardından yönetim kurulu üyelerini, denetim kurulu üyelerini salondaki davetlilere tanıttı ve eski başkan ve seçilmiş yöneticileri sahneye davet ederek günün anısına fotoğraf çektirdi.