Çiftlikköy’de Bayramlaşma Töreni Yapıldı

0

Çiftlikköy’de Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni, Çiftlikköy Belediyesi Düğün ve Konferans Salonu’nda yapıldı. Bayramlaşma törenine Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Cengiz Karabulut, İlçe Jandarma Komutanı Erkan Sağındık, İlçe Emniyet Müdürü Tevrat Yazar, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Çiftlikköy’de Kurban Bayramı, birlik ve beraberlik içinde kutlandı. Bayramın ilk gününde Çiftlikköy Belediyesi Düğün ve Konferans Salonu’nda yapılan bayramlaşma töreninde ilçe protokolü bir araya geldi. Protokolün bayramlaşmasının ardından İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Polis Merkezi Amirliği ziyaretleri gerçekleştirildi. Kaymakam Karabulut ve Başkan Silpagar, daha sonra şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınlandığı mesajda, “Rahmet ve şefkati, dostluğu ve sevgiyi paylaştığımız bir bayrama daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içindeyiz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı paylaşmamıza fırsat veren mübarek Kurban Bayramımızı hep birlikte idrak ediyoruz. Bayramlar, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı güçlendiriyor, fedakârlık hislerimizi coşturuyor, bir araya gelmemize, sarılıp kucaklaşmamıza vesile oluyor. Kurban Bayramı dolayısıyla yapacağımız akraba ve dost ziyaretlerinde sevgi ve muhabbetin yayılmasını, vatan ve millet aşkının dile getirilmesini, yüce dinimiz ve aziz vatanımız için canlarını kurban eden fedakar şehit ve gazilerimizin de bu ziyaretlerde rahmetle, şükranla yad edilmesini diliyorum.

Mübarek Kurban Bayramımızın ülkemize ve gönül coğrafyamızdaki bütün kardeşlerimize barış ve huzur getirmesini diliyor, her bir vatandaşımızın bayramını ayrı ayrı tebrik ediyorum. Kurban Bayramı’nın başta İslam Alemi, ülkemiz ve fakirlik, sömürü, düşmanlık ve zulüm altında acı çeken bütün insanlık için rahmet ve hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.