Eski Vekil Şükrü Önder’in Tutukluluğuna Devam..Ancak..

0

‘ByLock’ kulladığı ve örgüt üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan ve ardından ilk duruşmasında tutuksuz yargılanması talebinin reddedilen Ak Parti Yalova Eski Milletvekili Şükrü Önder ile alakalı karmaşık bilgiler Yalova kamuoyunda kafa karıştırmaya devam ediyor.

Ak Part’nin emniyet kökenli ve Yalovalı Milletvekili,Şükrü Önder’in tutuklanmasının ardından Ak Parti teşkilatları adeta ‘dut yemiş’ bülbül gibi sessiz.Durumla alakalı ne bir açıklama ne de bir bildiri yok.Oysa Ak parti teşkilatlarında üst kademede görev yapmış ve zamanın ‘Cemaat’ adı verilen şimdi ki FETÖ terör örgütüne yakınlığı ile bilinen isimlere gayri resmi de olsa kamuoyu nezdinde destek veren baz partililer olmuştu.Hatta o yöneticiler den bazıları istifasında neredeyse ‘suçlamalarda’ bulunmuştu.

Yalova kamuoyunun  ve Ak Parti seçmenin Eski Milletvekili Şükrü Önder’in tutukluluğu ile alakalı bir açıklama beklediği,ülkenin en küçük ilinde hala FETÖ yapılanmasının ‘kamuoyu vicdanını’ rahatlatacak şekilde mücadele edilmediği ise Yalova’da en çok konuşulan konu..

VE ÖNDER YARGILANMAYA BAŞLADI..

Yalova’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan eski AK Parti Yalova Milletvekili Şükrü Önder’in yargılanmasına başlandı.

Yalova Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına Önder ve avukatı Cevdet Bekler katıldı. Mahkeme heyeti, savcının iddianameyi okumasının ardından sanık Önder’den savunma yapmasını istedi.

“ByLock” kullandığı ve örgüt üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan Önder, üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek tahliyesini istedi. Avukatı Bekler de sağlık sorunları olduğundan müvekkilinin tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Önder’in tutukluk halinin devamını kararlaştıran mahkeme heyeti, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Giresun, Siirt, Kütahya ve Malatya’da İl Emniyet Müdürlüğü, Ak Parti Yalova kurucu il başkanlığı ile 2002-2007 yıllarında ise Yalova milletvekilliği yapan emekli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Şükrü Önder, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgüt içi şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandığının tespit edilmesi üzerine 22 Haziran’da tutuklanmıştı.