Çocuk Cinayeti İle İlgili Yalova Baro Başkanlığı Açıklaması

0

Ateş bu sefer en yakınımıza düştü… İlimizde yaşayan 6 yaşındaki küçük çocuğumuz istismar edilmek suretiyle vahşice öldürüldü. Tek tesellimiz failin yakalanmış olması olsa da bu ne acımızı hafifletir ne de Küçük Eylül’ü geri getirebilir.

Her an çocuklarımız şiddete uğramakta, istismar edilmekte, öldürülmekte… Gün oluyor evinde uyuyan çocuklar panzer altında kalarak can veriyor, gün oluyor parkta oynarken katlediliyorlar. Her türlü denetimden uzak cemaat yurtlarında yanarak ölüyor. Çocukla aynı cümle içine dahi gelmemesi gereken “ ölüm ” kelimesi çocuklarımızı bir an için bile bırakmıyor.

Yalova Barosu olarak defalarca çocuklara uygulanan şiddeti istismar ve ölümlere karşı mücadele için gerek kanunlarda gerekse uygulamada yaşanılan aksaklıkları dile getirdik. Ancak ne yazık ki olumlu adımlar yerine, çocuk istismarını arttırabilecek önergelerle karşılaştık. Yaşanılan her olay önceliğimiz olan çocuklarımızın korunması için acil olarak önlemler alınması gerektiğinin göstergesidir.

Bu acı olayın son olması için mücadelemizi sürdürüyor, başta küçük çocuğun ailesi olmak üzere tüm ilimize başsağlığı diliyor, Yalova Barosu olarak yargı sürecinin takipçisi olacağımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.