Acımız Büyük…13 Şehit..

0

Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan coogeer tipi helikopter kalkıştan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Kaza bölgesine arama-kurtarma ekiplerinin yanısıra çok sayıda sağlık personeli sevk edildi. Yapılan son açıklamada 13 askerimizin şehit olduğu bildirildi.

Uludere ilçesi Şenoba beldesinden Şırnak il merkezine gitmek üzere havalanan ve içerisinde 10’un üzerinde askerin personelin bulunduğu tahmin edilen Cooger tipi helikopter kalkıştan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü.

TSK: 13 ASKER ŞEHİT OLDU

Türk silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada kazada 13 askerin şehit olduğu belirtildi. İşte o açıklama

31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan ve içinde 13 personelimizin bulunduğu AS 532 COUGAR tipi bir helikopter, kalkışından kısa bir süre sonra, ilk alınan bilgilere göre, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55 sularında kaza kırıma uğramıştır. Olayla ilgili inceleme devam etmektedir.

Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızın şehit olduğu bilgisi alınmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba Beldesinden havalanan ve yüksek gerilim hattına takılarak düşen Cougar tipi helikopterin enkazında olay yeri inceleme çalışmaları devam ediyor.

Şenoba beldesinde düşen Cougar tipi askeri helikopterin enkazında uzman ekiplerce inceleme yapılıyor. Enkazın bulunduğu Hezil Çayı mevkisine gelen jandarmaya bağlı olay yeri inceleme ekipleri, enkaz ve çevresinde çalışma yürütüyor.
Kuzey Irak’ın sıfır noktasında düşen helikopterin enkazı çevresinde yoğun güvenlik önlemleri arasında olay yeri inceleme çalışmaları devam ediyor.

ŞEHİTLERİMİZ VE MEMLEKETLERİ

Tümgeneral Aydoğan Aydın – Ankara

Jandarma Yarbay Songül Yakut – Malatya

Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker – İstanbul

Piyade Albay Oğuzhan Küçükdemirkol– Ankara

Binbaşı Koray Onay – Çanakkale

Piyade Yüzbaşı Nuri Şener – İstanbul

Yüzbaşı İlker Acar – Balıkesir

Piyade Kıdemli Başçavuş Mehmet Erdoğan – Kayseri

Piyade Uzman Çavuş Zeki Koç – Osmaniye

Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak – Adana

Pilot Üsteğmen Abdülmüttalip Keskinbaş –Amasya

Başçavuş Fevzi Kıral – Manisa

Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekar – Amasya