Recep Tayyip Erdoğan,İl ve İlçe Teşkilatları Yenilenecek!

0

Bugün Meclis’te bir ilk yaşandı; Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel başkan sıfatıyla AK Parti grup toplantısında konuştu. AK parti grubuna seslenen Erdoğan, ‘2019 seçimleri için çok çalışacağız’ dedi. AK Partili Bakanlardan ilk isteğinin 180 günlük bir çalışma programı hazırlamaları olduğunu ifade eden Erdoğan, ’80 milyonun tamamını kucaklayacağız’ diye konuştu. Erdoğan son olarak, AK Parti il ve ilçe teşkilatlarının yenileneceğini açıkladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti genel başkanı seçilmesinin ardından partisinin TBMM’deki grup toplantısında ilk kez hitap etmek üzere Meclis’e geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım karşıladı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nın geleceğimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Toplantımıza teşrif eden misafirlerimize de hoşgeldiniz diyorum.

Razamanı şerifinizi tebrik ediyorum.

Dün vefat eden Ahmet Er’e Allah’tan rahmet diliyorum. Kendisiyle en son 7 Mart’ta telefonda görüşmüştüm.

Terörle mücadele

Türkiye terör örgütleriyle mücadelede çok önemli bir dönemden geçiyor. Sadece son 2 ayda 336 teröristi etkisiz hale getiren güvenlik güçlerimiz 43 de şehit vermiştir. Terör örgütünün geçmişte hiç girilmemiş inlerine giren silah mühimmat ele geçiren hem de teröristlere dağları dar eden güvenlik güçlerimize şükranlarımı sunuyorum. Türkiye bu mücadelesini mutlaka zaferle sonuçlandıracaktır.

AK Parti’de yenilenme

MKYK’mıza bakınız. Henüz 20’li yaşların başındaki iki kızımız var. Bunun yanında 40 ve daha altı yaş grubundan 16 arkadaşımız var. MKYK’mıza karşın Meclis grubumuzun da yaş ortalaması 52. Tecrübeyle dinamizmin uyumudur bu.

Bakanlardan isteği

Önümüzdeki süreyi çok iyi değerlendirmeliyiz. Bakanlarımızdan 180 günlük kısa vadeli bir eylem programı istedim. Tıpkı hükümette ilk geldiğimiz dönemdeki acil eylem planı gibi bu programda vatandaşlarımızın birikmiş sıkıntılarına hızlı çözümler yönetmeye olacaktır. Meclis grubumuza da burada önemli görevler düşüyor. 3 Kasım 2019 seçimleriyle birlikte cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için çok sayıda uyum kanunun çıkartılması lazım. Milletimiz için ülkemiz için bu yükü hep beraber karşılayacağız.

Milletvekilleri seçim bölgelerindeki herbir vatandaşla seçim çalışmaları yürütecek. Ramazan ayı ve bayramını, yaz tatilini ve Kurban Bayramını çok iyi değerlendirmeliyiz. Siyasette ciddi bir rakibimiz olmadığı için kendimizle yarışıyoruz.