Hafızlığa İlk Adımı Attılar..

0

Çiftlikköy Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleri ve velilerin talebiyle bir yıl boyunca uygulanan Hafızlık Altyapı programı yıl sonu tanıtım programını yaptı.

Yaz aylarınca yaz kurslarına katılan öğrencilerin öğrendikleri Kurani Kerimi kışın unutmaları nedeniyle, kış aylarında da kurslar düzenlendi. Velilerin müftülükten talebi sonucu açılan kurslarda daha çok gelecekte Kuranı ezberleyerek hafız olmayı tasarlayan öğrencilerden oluşan 39 ilkokul öğrencisi bu programa alındı. Öğrenciler iki gruba ayrılıp, biri Mehmet Akif Ersoy Camiinde Hafız Ahmet Akkuş, diğeri Hacı Mehmet Bakay Camiinde Hafız Murat Demir tarafından yıl boyu eğitime tabii tutuldu. Kuranı, okuma teknikleriyle öğrenen öğrenciler, aynı zamanda okullarına devam ederek iki işi aynı anda başardılar.

Bu yıl ikincisi uygulanan kurs programının başarısını yapılan bitirme programıyla veliler ve cami cemaati izleme fırsatı buldu. Öğrenciler ezberledikleri sure ve duaları tecvitli, mahreçli bir şekilde okuyarak takdir topladılar.

TEBRİK ETTİLER

İlçe Müftüsü Muhammet Kara, öğrencilerin hocalarını, velileri ve fedakarlık gösteren öğrencileri tebrik etti. Cami inşası önemli olmakla beraber, insana yatırımın camiden önemli olduğunu, eğer insanlara dinini öğretmezseniz camilerin boş kalacağını, dolayısıyla müftülük olarak imam hatip okulları ve Kuran Kurslarında okuyan öğrencileri daima desteklediklerini belirtti. Bu projenin ilçede çok güzel bir şekilde kabul gördüğünü, daha şimdiden gelecek yıl çocuğunu bu kurslara vermek isteyen velilerin kayıt yaptırdıklarını ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir de inançlı, ahlaklı, vatanını, milletini seven fedakar gençlerin yetişmesini çok önemsediklerini, devletin kurumlarında bu eğitimi alanların ifrat ve tefritten uzak olacağını ve eğitimin gerçek yörüngesinden sapmayacağını düşündüklerini, günümüzdeki imkanlardan veli ve öğrencilerin azami şekilde yararlanmasını beklediklerini söyledi. Bu fedakar çalışmaya öncülük eden Kurs hocaları, öğrencileri ve velileri tebrik eden Beşir, Milli Eğitim Müdürü olarak bu tür çalışmalara daima destek olduklarını söyledi.

Kurs hocaları Hafız Ahmet Akkuş ve Murat Demir de yıl boyu öğrencileri yormadan, eğlenirken öğrenen, istekli ve azimli bir şekilde çalıştıklarını, akademik başarılarını düşürmeden Kuranı ezberlemenin eşiğine kadar geldiklerini, bu fedakarlıklarını yaz ayında bol bol bisiklet sporu ile geçirmeleri için bisiklet vaat ettiklerini, çocukların teknoloji bağımlılığına takılmadan bisiklet sporuna özendirildiğini belirtti. Velilerin, ilçe müftüsünün, milli eğitim müdürlüğünün de desteklerine teşekkür etiler.

39 BİSİKLET SAHİPLERİNİ BULDU

Törenden sonra Hafızlık yoluna adım atan öğrencilere, halkın ve İlçe Müftülüğünün desteğiyle alınan 39 bisikletin dağıtımı yapıldı. Bisikletler öğrencilerin boyuna göre tanzim edildi ve kura ile dağıtıldı. Bazı öğrenciler sevinçten bisikletlerini cami avlusunda velilerine kurdurarak eve bisikletle gittiler. Akabinde de tüm katılımcılara ikramlar yapıldı.