Bakan Soylu Yalova ve Altınova’da Ziyaretlerde bulundu..

0

Altınova Belediyesi’nin hizmet binasının açılışına katılmak üzere Yalova’ya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yalova Valisi Tuğba Yılmaz’ı ziyaret etti.

Bakan Soylu’yu Vali Yılmaz, Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Yalova belediye Başkanı Vefa Salman, Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, ilçe ve Belde Belediye Başkanları, kamu kurumların Birim Müdürleri ve Yalova Protokol üyeleri karşıladı.

Yalova Valiliği önünde çiçekle karşılanan Bakan Soylu, “Merhaba kahraman Türk polisi! Nasılsınız?” diyerek selamladığı merasim kıtasına, “Allah sizleri muhafaza etsin” temennisinde bulundu.

Ardından kendisini karşılamaya gelen il protokolü ile tokalaşan Bakan Soylu, basına kapalı olarak Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ve AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Yalova belediye Başkanı Vefa Salman, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, ile makamda bir süre sohbet ederek, ilin durumu hakkında bilgi aldıktan sonra,Altınova Belediyesi’nin hizmet binasının açılışına katılmak üzere Altınova’ya gitti.

Altınova ilçesinde yoğun bir kalabalık ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral tarafından karşılanan Bakan Soylu burada ülke gündemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi. Bakan Soylu, güçlü bir millete, devlete ve güzel bir ülkeye sahip olduklarını, bunu hiç kimsenin zayıflatmasına izin vermeyeceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“150 bin silah mühimmatı, 3,5 ton patlayıcı madde ve yaklaşık 276 el bombası. 5 ton undan tonlarca erzaka kadar. Depolamalarını yapıyorlar, oradan Türkiye’nin her tarafına bir şekilde, Güneydoğu’ya göndermeye çalışıyorlar. Şaşkınlık içerisindeler. Telsiz konuşmalarından bunu net bir şekilde görüyoruz. Bunu nasıl buldular, nasıl bunu gerçekleştirdiler. Şimdi hala oradalar. Yaklaşık 1 hafta daha oranın üzerine 20 kilometrenin üzerinde çok zor şartlarda hala kar var orada, yollar yaptık. Bilmenizi istiyorum ki bu konuda bu, bizim kararlılığımızdır. Bu kararlılığımızı aynı şekilde devam ettireceğiz. Bunları neyle yapıyoruz? Atak helikopterimizle, insansız hava araçlarımızla, savunma sanayinde ortaya koyduğumuz bu adımlarla birlikte yapıyoruz. Güçlü bir şekilde bunu devam ettireceğiz. Güvenlik kuvvelerimizin morali en üst seviyededir.”

Kişi başına düşen milli gelirin 2-3 bin dolarlardan 11 bin dolara geldiğini, hatırlatan Bakan Soylu “”Ürkütmek istedikleri bir millet oluşturdular. ‘Sürekli arkamıza bakalım, acaba bir darbe olacak mı diye endişe içerisinde olalım, kendimize öz güvenimiz olmasın. Amerika’da, Avrupa’da, batıda var denizin altında tünel yapıyorlar, tüp geçit, köprüler yapıyorlar. Biz de gıdım gıdım korkarak küçük küçük adımlarla geleceğe bakmaya çalışıyoruz.’ dediğimiz o günlerden, Allah’ımıza şükürler olsun Osmangazi Köprümüzle, bir tarafımızda Marmaray’la, bir tarafımızdan Avrasya’yla artık onlara imrendiğimiz değil, artık yol soran değil, yol gösteren Türkiye tablosuyla bu milletle karşı karşıyayız. Biz bunları başkasının hakkını yiyerek yapmadık. Biz bunları başkasına zulüm ortaya koyarak yapmadık. Biz bunları korkutarak ve ürküterek yapmadık. Bir iftihar tablomuz da budur. Biz bunları oyla, sandıkla, demokrasiyle ve kardeşlikle beraber yaptık. Bunu da böyle yapmaya devam edeceğiz.” dedi

Soylu, Türk milletinin köksüz bir ülkenin temsilcileri olmadığını dile getirerek, sözlerine “Biz bu toprakları bize kimlerin emanet ettiğini biliyoruz. Biz hangi emaneti aldığımızı ve hangi bayrağı dalgalandırdığımızı biliyoruz. Bu topraklar bize Ertuğrul Gazi’nin, Osman Gazi’nin, Orhan Gazi’nin, Kanuni’nin, Fatih’in emanet ettiğidir. Biz hangi sorumluluk içerisinde olduğumuzu biliyoruz. Ne söylerlerse söylesinler, ister FETÖ, ister PKK, ister DEAŞ olsun, ister onların uzantısı PYD-YPG olsun, ne yaparsa yapsınlar, biz dünyanın 10 büyük milletinden, devletinden birisi olacağız.” dedi. Altınova belediye Başkanı Dr. Metin Oral’la ve Altınovalılarla bir süre sohbet eden Bakan Soylu, Altınova Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği lokalinin açılışına da katıldı.