Eliya,İstanbul Gençlik Festivalinde Sahne Aldı

0

İstanbul Gençlik Festivali’nin açılışında sahne alan Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği’nin gösteri ekibi ELİYA, binlerce gence Kafkas danslarının en güzel örneklerini sundu.
ÇİFTLİKKÖY KAFKASLARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’LA
Çiftlikköy ekibi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen spor, sanat, kültür, teknoloji gibi alanlarda çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği festivalin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la hatıra fotoğrafı çektirdi.


“BİNLERCE GENÇLE BULUŞTUK, GURURLUYUZ”
Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği Başkanı Murat Erdoğan, festivalin Türkiye’nin gençliğini bir araya getirdiğini belirterek, “Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılan ve 4 gün süren festivale yaklaşık 300 bin genç katıldı. Festivalde ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile yeni mezunlara yönelik olarak geleneksel sanatlar atölyelerinden sanal gerçeklik aktivitelerine kadar uzanan birçok farklı dalda faaliyete ev sahipliği yaptı. Biz de Yalova ve Çiftlikköy’ü temsilen bu festivalde yerimizi aldık. Gösterilerimizi binlerce kişiye sunduk. Seyircilerin büyük beğenisini topladık. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya gelmekten son derece mutlu olduk ve gurur duyduk. Bu yaz dernek olarak yurt içi ve yurt dışında etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Organizasyonda emeği geçen herkese ve bizi orada en iyi şekilde temsil eden ekibime, ayrıca bizlerin festival alanına ulaşmasında desteğini esirgemeyen Çiftlikköy Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar ve Çiftlikköy Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu. 4 gün süren festival, son gün akşamı gerçekleşen MFÖ konseriyle sona erdi.