Nedim Güler,Çiftlikköy Survivor Adasına Döndü..

0

CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Nedim Güler, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın başkanlığa “Çiftlikköy Adası” vaadi ile geldiğini ancak görev süresi içinde ortaya koyduğu beceriksiz yönetimle Çiftlikköy’ü kısa sürede, “Survivor” adasına çevirdiğini söyledi.

Çiftlikköy ilçesinde yollarda yaşanan bozulmalar toplumun her kesiminden olduğu gibi siyasi kesimden de tepki topluyor. İlçenin durumu hakkında bir açıklama yapan CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Nedim Güler, ilçede herkesin sabrının tükendiğini söyledi. Güler, “Bundan birkaç yıl önce Türkiye’nin en temiz üçüncü ilçesi seçilmiş Çiftlikköy’ün bugünkü hali gerçekten çok üzücü. Çiftlikköy’de devam eden su altyapısı çalışması artık sabırları tüketmiş durumda. Yollarımız perişan halde. Yağmur yağdığı zaman çamur, yağmadığı zaman toz toprak altında bir yerden bir yere ulaşmaya çalışıyoruz. Yalova’nın herhangi bir yerinde üzeri toz kaplı, çamurlu bir araç görürseniz bilin ki o araç Çiftlikköy’den geliyordur. İnsanlar artık arabalarını yıkamıyor, evlerinin camlarını silmiyor çünkü biliyor ki hiçbir fayda etmeyecek. Bu işin sadece ufak bir boyutu. Patates tarlasına dönmüş sokaklarda araçlar zarar görüyor. İnsanlar her yağmur yağdığında oluşan çamur deryasından, minik göllerden kurtularak yürümeye çalışıyor. Ne yol kaldı, ne kaldırım” dedi.

“Hizmeti Eziyete Çevirmeyin”
Çiftlikköy Belediyesinin kelimenin tam anlamıyla hizmeti eziyete çevirdiğini belirten Güler, “Ben aylardır Çiftlikköy Belediyesi’ni uyarıyorum ‘Hizmeti eziyete çevirmeyin’ diye. Yeteri kadar sabır ve anlayış gösterdik. Yıllardır gazetecilik yapıyorum, Türkiye’nin çok farklı yerlerini gördüm ancak bu denli başıboş, savruk, vatandaşı hiçe sayan bir altyapı çalışması daha önce hiç görmedim. Bakın daha çok yeni Çınarcık Belediyesi aynı işi yaptı. Tüm su altyapısını, su depolarını yeniledi. 4-5 ay içinde çalışmalarını tamamladı. İki ayda tüm yollarını asfatladı. Çiftlikköy’de ise ihale sözleşmesi 4 Ocak 2016’da imzalandı. İlk kazmayı ise Mayıs 2016’da vurdular. Sözleşme imzalamalarının üzerinden 17, kazmayı vurmalarının üzerinden ise 12 ay geçmiş. Bu sene Mart ayının sonunda işi bitirmeleri gerekirken bitirmemişler, her gün kazılar devam ediyor. Bu durum bile başıboşluğun net bir göstergesidir” diye konuştu.

“Survivor Çiftlikköy’de çekilsin”
Ali Murat Silpagar’ın seçimler esnasında Çiftlik Adası projesi ile halkın karşısına çıktığını belirten Güler gelinen noktada ise ilçenin Survivor adasına döndüğünü dile getirdi. Güler Acun Ilıcalı’ya da seslenerek, “Survivoru çekmek için Dominik’e kadar gitme gel Çiftlikköy’de çek” dedi. Güler açıklamasında, “Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar demeçlerinde seçilmeden önce 14 söz verdiğini, bunlardan 11’ini gerçekleştirdiğini veya gerçekleştirmek üzere olduğunu söylüyor. Tamamen kelime oyunu yapıyor. Seçimden önce söz verdiği şeyleri öyle bir vaat yokmuş gibi yaparak unutturuyor. Sayın Silpagar, seçimden önce vatandaşa ada projesi sözü vermiş, ‘Çiftlik Adası’ yapacağını söylemişti. 3 yılda söz verdiği adayı yapamadı ama Çiftlikköy’ü ‘Survivor Adası’na çevirmeyi başardı. Çiftlikköylüler aynı Survivor yarışmacıları gibi çamur, toz, toprak içinde hayatta kalmaya çalışıyor. Sokaklarımız, caddelerimiz yarışmadaki oyun parkurlarından daha çetin ve zorlu şartlara sahip. Survivor yarışmacıları karınlarını doyurmak için çamurda, tozda, toprakta mücadele veriyor; Çiftlikköy halkı da evine, okuluna, işine gitmek için. Acun Ilıcalı’nın bundan böyle Survivor’ı çekmek için Dominik’e kadar gitmesine gerek yok, Çiftlikköy’e gelsin yeter” şeklinde konuştu.

“Bu eziyetin halka maliyeti 32 milyon TL”
Belediyenin bu çalışmaları 32 milyon TL gibi bir bedele mal ettiğini de belirten Güler, “Üstelik tüm bu rezaletin, eziyetin maddi faturası da son derece ağır. Çiftlikköy’e bu eziyeti çektirmenin bedeli tam 32 Milyon TL. İlçe halkımız bu borcu yıllarca ödeyecek. Bir de üzerine dalga geçer gibi “Biz eksik iş yapmışız” diyerek projedeki eksikleri gidermek için 12 milyon TL daha kredi kullanacaklar. Altyapı çalışmasından ötürü kullanılmaz hale gelen yolları yapmak için de en az 20 Milyon TL değerinde belediyenin arsasını satışa çıkardılar. Etti mi sana 62 Milyon TL? Hem belediyeyi 62 Milyon TL külfete sok, hem üzerine vatandaşa çile çektir. Şimdi bir de abone bağlantılarının bedelini halk kendi cebinden ödeyecek. Çiftlikköy halkı hem bir senedir çile çekiyor, hem 40 Milyon TL’lik borcun altına giriyor, hem de yeni hattan su bağlatmak için cebinden para ödüyor. Bu mu hizmet? Bu beceriksizliğin, plansızlığın, iş bilmezliğin çok net bir resmidir. Bu Ali Murat Silpagar’ın eseridir” dedi.