Salman,Söz Verdiğimiz Gibi Yapıyoruz..!

0

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye şirketleri yöneticilerinin katıldığı toplantıda 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerden bu güne kadar yapılan çalışmalar geniş kapsamlı olarak değerlendirildi.

30 Mart seçimlerinin iptali ile ülkenin gündemine oturan ve 1 Haziran’da yenilenen seçimlerle ikinci kez başkanlığa seçilen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, geride kalan 3 yılın değerlendirildiği toplantıda başkan yardımcıları, birim müdürleri ve şirket yöneticileriyle bir araya geldi.

TEK GAYEMİZ HUKUK VE KANUNLAR ÇERÇEVESİNDE HİZMET!!!!

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Salman, “Ben bu kente aşığım” diyerek şunları dile getirdi; “Allah nasip etti aşık olduğum bu kente siz değerli mesai arkadaşlarımla birlikte hizmet etme şansına sahip oldum. ‘Birlikte yöneteceğiz, sevgiyle büyüteceğiz’ sloganıyla çıktığımız bu yolda halkımıza en iyi hizmeti sunabilmek için aralıksız olarak çalışıyoruz. Geride bıraktığımız üç yılda birçok işe imza attık. Halkımızla sürekli iç içeyim. Yaptığımız hizmetlerin takdirini halkımızdan alıyorum. Hiçbir siyasi kaygı duymaksızın, yaptığımız işten siyasi beklenti içinde olmaksızın hizmet etmeye çalışıyoruz. Tek bir gayemiz var oda hukuk ve kanunlar çerçevesinde vatandaşımıza hak ettiği en iyi hizmeti sunmak. Daha ilk günden siz değerli mesai arkadaşlarıma sizlerden asla kanunsuz bir iş yapmanızı talep etmeyeceğim. Kanunen uygun olmayan bir şeyin altına asla imza atmayın diye de belirttim. Bu doğrultuda çalışmaya devam edeceğiz.”

“Bizler Yalova’ya hizmet eden büyük ailenin birer parçasıyız” diyen Başkan Salman; “Hepimiz bu kentte yaşıyor, bu kentin havasını soluyoruz. Benim en büyük gayem gelecek kuşaklara daha güzel, daha modern, daha çağdaş bir Yalova bırakabilmek. Sizlerin de aynı gayede olduğunuzu düşünüyorum. Yapacağınız hizmetleri yarın çocuklarınıza gururla göstereceksiniz. Yapacağınız hizmetleri çocuklarınıza bırakacağınız bir mirasınız gibi düşünün ve ona göre halkımıza en iyisini üretmek için çalışın” dedi.

“Üzerinize Vazife Olmayan İşlere de Karışın”

Halkımıza verdiğimiz sözlerin bir kısmını yerine getirdik getirmeye de devam ediyoruz diyerek sözlerini sürdüren Başkan Salman şunları söyledi; “Önümüzde 2 yılımız var. Bu iki yılda halkımıza verdiğimiz sözlerin yanı sıra ihtiyaç duyulan hizmetleri de üreteceğiz. Geride kalan üç yılda 5 yılda yapılmış birçok işi ikiye katladık. Kalan 2 yıllık hizmet süremizde de en iyisini üretmek için çalışacağız. Yönetim anlayışımızın temelinde halkın yönetime katkısı var. Halkımızla yapmış olduğumuz görüşmeleri arttırarak sürdüreceğiz. Sizlere en başından beri bu benim görevim değil demeyin dedim. Üzerinize vazife olmayan işlere de karışın. Eksik gördüğünüz konuları uyarın, yönlendirin dedim. Aynı beklentim sürüyor. Biz bir ekibiz ve bu ekip Yalova’ya hizmet üretiyor. Sizlerin nezdinde bu hizmetlerin halkımıza ulaştırılmasında büyük emek harcayan tüm çalışan personelimize çok teşekkür ediyorum.”

Birim Müdürleri Çalışmalarını Anlattı

Başkan Salman, sözlerini bu toplantıyı düzenlememizdeki amaç her birim müdürümüzün tüm birimlerin yapmış olduğu 3 yıllık çalışmaya yakından vakıf olmasıdır diyerek tamamladı. Başkan Salman’ın ardından önce Başkan Yardımcısı Halit Güleç, daha sonra da birim müdürleri geride kalan 3 yılda yapılan çalışmaları ve birimlerin 2 yıllık yatırım programında yer alan projeleri anlattılar.

Ayın Müdürlerine Plaket

Vefa Salman’ın başkan seçilmesinden sonra uygulamaya konan ayın müdürü, ayın personeli uygulaması kapsamında bu ayın müdürleri seçilen Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ülker Aksoy ve Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Gürkan Kaçar plaket ve hediyelerini Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın elinden aldılar.