Güner, Çocuklara Belediyeyi Anlattı

0

Atatürk İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri Yalova Belediyesi’nin konuğu oldu. Kendisi de emekli öğretmen olan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, öğrenciler ile bir araya gelerek ders konusu belediye olan öğrencilere bilgiler verdi.

Yalova Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen programda Başkan Yardımcısı Jülide Güner, öğrenciler tarafından alkışlarla karşılandı. Belediyenin yaptığı çalışmaları kısaca anlatan Başkan Yardımcısı Güner, “Belediyemiz, Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın altında görev yapan 4 Başkan Yardımcısı ve onlara bağlı 23 birimle halkımıza hizmet etmektedir. Kentimizin alt yapısından sosyal faaliyetlere kadar birçok alanda birçok hizmette Yalova Belediyesi’nin imzası vardır. Evlerinizde ki musluklardan akan suyun ulaştırılması, çöpünüzün toplanması gibi hizmetler belediyemizce verilmektedir” dedi. Yerel yönetimlerin çalışmaları hakkında da öğrencilere bilgiler sunan Güner’e, Süleymanbey Mahalle Muhtarı Mustafa Kandemir de eşlik etti. Görüşmede çocuklar hazırladıkları soruları Güner ve Kandemir’e yönelttiler.

Program sonunda çocuklara ve öğretmenlerine hediyeler takdim eden Güner, öğrencilere seslenerek, “Hepinizi burada ağırlamaktan büyük onur duydum. Emekli bir öğretmen olarak benim geçmişe bir yolculuk yapmamı sağladınız. Hepinizi çok seviyor. Derslerinizde başarılar diliyor. Gözlerinizden öpüyorum” dedi.