Beş Ülkenin Çocukları Çınarcık’ta Buluşuyor..

0

Çınarcık’ta her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen şenliğe katılacak 5 ülkenin çocukları Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’u ziyaret etti.

19-23 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Çınarcık 12. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Halk Oyunları Şenliği’ne bu sene 5 ülkeden yaklaşık 200 çocuk katılıyor. Makedonya, Ukrayna, Sırbistan, Karadağ ve Arnavutluk’tan gelen misafir ekiplerin temsilcileri Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’u ziyaret etti. Eşi Elif Kurt ile birlikte misafir ekip temsilcilerini meclis salonunda ağırlayan Başkan Avni Kurt, “Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sizleri ilçemizde görmek bizleri mutlu etti. Hepiniz hoş geldiniz. Çınarcık’ımıza renk kattınız. Umarım burada geçireceğiniz günler sizlerin unutamayacağı hoş birer anı olarak kalır ve turizm elçisi olarak vatanlarınıza döndüğünüzde Çınarcık’ta yaşadığınız güzel anılarınızı anlatırsınız” dedi.
Çınarcık Turizm Derneği (TUDER) Başkanı Naci Soyer’in de hazır bulunduğu ziyarette Kurt, yöresel kıyafetlerini giymiş misafir ekip temsilcilerine plaket ve ‘Bak Şu Keçenin Yaptıklarına’ projesi ekibinin üretmiş olduğu çınar ağaçlarından hediye etti. Misafir ekipler de kendilerine özgü hediyeleri Başkan Kurt’a sundu.
5 ülkenin çocukları hafta boyunca Çınarcık ve çevresinde yörelerine özgü halk danslarını sergileyecek.