Yalova Belediyesi’nde Saltanat Dönemi Yaşanıyor..

0

Yalova Belediyesi Meclis Denetim Komisyonu 2016 Yılı Raporu Anayasa Referandumu oylaması gölgesinde kaldı.

Referandum çalışmalarının yoğunluğu sebebiyle,denetim raporunun detayları Yalova Kamuoyu ile yeterince paylaşılamayınca mevcut belediye hakkında yeterli bilgiye de ulaşılamadı.

Ancak Atakent Gazetesi olarak bu raporun detaylarını inceleyip,bölüm bölüm Yalovalılara sunacağız.’Kul Hakkı Yemeyeceğiz’ nidalarıyla Yalovalıların oylarına talip olan Vefa Salman ve A takımının icraatları ise kendisine muhalif olanları değil oy verenleri de derinden etkileyecek ve endişeye sevk edecek türden.

Özellikle Belediye Başkan yardımcısı Halit Güleç’in yakınları tarafından kurulmuş şirketler,yemek ve çiçekçilik işlerinde yoğunlaşırken,Özel Kalem Müdürü ve Vefa Salman’ın Yeğeni Özlem Salman’ın bütçesi akılları durduracak cinsten.

Öncelikle Yalova Belediyesinin tüketime yönelik Mal ve Hizmet Alımları,2015 Yılında 9.871.810,76.-TL (Eski hesapla 9 Trilyon,871 Milyar) iken,2016 yılında 17.567.757,15.-TL ye yükselerek %78 artış göstermiş.

Yalova Belediyesinin KIRTASİYE alımları 451.933,06.-TL ile dikkat çekerken,Bahçe Malzemesi Alımları ile Yapım ve Bakım bedeli 6.210.184,76.-TL.

Listede diğer göze çarpan ise DİĞER TÜKETİM MALZEMESİ VE MALZEME ALIMLARI başlığı altında detayları bilinmeyen 709.829,40.-TL lik alımlar.

Ayrıca yine Yalova Belediyesinin kendisine yakın kişilere kurdurttuğu yeni yemek firmaları ise SALTANAT SOFRASI yemekleri ile adından söz ettiriyor.Yalova kamuoyunun bile adını ilk kez duyduğu TÜRK KAHVELİ MANTI ve ANTEP FISTIKLI HARDALLI KUZU PİRZOLA,VİŞNELİ YAPRAK SARMA yemeklerinin yendiği ve firmaların kestiği faturalar 3 Milyon TL civarında..

ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ VE HARCAMALARI İLE DEVAM EDECEĞİZ..