Hayır Hayırlı Olacak..

0

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, halk oylaması çalışmaları kapsamında Yalova’ya geldi. Burada Demokrat Partili vatandaşlar tarafından yakın ilgi ile karşılanan Uysal, halkı selamladı ve ardından parti binasında açıklamalarda bulundu. Ziyarete DP Yalova İl Başkanı Muharrem Er ve partililerin yanı sıra Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yalova Şubesi Başkanı Taner Ozan, Milliyetçi Hareket Partisi eski İl Başkanı Mehmet Çam da katılım gösterdi. Genel Başkan Uysal’ın ziyareti nedeniyle etkinliğe katılım gösteren kişilere teşekkür eden DP Yalova İl Başkanı Muharrem Er, Ozan ve Çam’a özel olarak teşekkürlerini iletti. Programda vatandaşlara seslenen DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, halk oylaması sürecinde ‘Hayır’ın çıkacağını söyledi.

‘Sizlerin huzurunuzdayız’..

Yalova’da bulunduğundan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Uysal, “Hayrı aradığımız bir günde Sakarya’dan başlayarak Yalova’ya geldik. Ülkemizin büyük endişeler yaşadığı bir zeminde yeniden bu büyük ülkeyi tarihi yürüyüşüne devam ettirebilmesi adına, yeniden Cumhuriyetin ve demokrasinin değerleriyle kayıtsız ve şartsız nefes alabilmesi adına Demokrat Parti olarak bu büyük geçmişin ve bu büyük geleneğin kılavuzluğunda değerlere sonuna kadar sadakat göstereceğimizi ifade ettiğimiz bir günde sizlerin huzurunuzdayız” dedi.

“Milletimiz, devletimiz, gençlerimiz adına büyük endişeler yaşadığımız bir gündeyiz” diyen Uysal, “Gönlümüz arzu eder ki buralarda, bu endişeleri değil yarınlara dahil hayallerimiz, umutlarımızı hep beraber paylaşabilelim. Türkiye, zor içinden zor bir tercih yapma mecburiyetinde bırakıldı. Olağanüstü hal koşullarında birilerinin yürüyen merdiven üzerinde evet kampanyası yaptığı, diğerlerinin de iman kuvvetiyle, milletin helal kazancıyla, engelli koşunun ötesinde yüksek atlamaya dönüşmüş bir mücadeleye rağmen haktan yana, haklıdan yana, güçlünün karşısında her daim, milletin iman kuvvetiyle bu büyük mücadelede safımızı aldık ve devam ediyoruz” diye konuştu.

‘Hayır’ın hayır olacağını söyleyen Uysal, şu ifadelere yer verdi: “Bugün Türkiye’nin daha çok hukuka, demokrasiye ihtiyacı varken başta iktidar sahipleri bir beka meselesi diyerek, Türkiye’yi bir beka sendromu içerisine düşürerek, Türkiye’nin kurtuluşunu tek adam rejiminde gördüklerini ifade etti. Milletimizin önüne bir anayasa değişikliği paketi getirdiler. Türkiye’de zaman zaman yapılmış referandumlara rağmen, referandumlarda her bir maddenin ayrı ayrı oylanması gerekirken, torba kanunlarda gördüğümüz gibi torba bir referandum paketiyle, içerisine 18 yaş gibi sulandırıcı maddeler koyarak, insanımızın zihin berraklığı içinde karar verememesi için ellerinden geleni yaptıklarına beraber şahit oluyoruz. Bu büyük millet, demokrasinin, cumhuriyetin değerlerini ve onun kıymetini fazlasıyla anlayacağı bir sürecin içerisinde elbette aklıyla, ferasetiyle, idrakıyla ‘Hayır’ yönünde tercihi koyarak, inşallah devletimize derinden bir nefes aldıracaktır.”