Yalova Şehir Mezarlığında Yer Yok..

0

1965 Yılından bu yana defin işlemlerinin yapıldığı Şehir Mezarlığında aile mezar yerleri haricinde tüm yerler doldu. 15 binden fazla hemşehrimizin kabrinin bulunduğu 133 dönümlük alanda daha önceden mezar yeri almış hemşehrilerimizin haricinde artık defin yapılmayacak.

52 yılda 15 binde fazla hemşerimiz defnedildiği Yalova Şehir Mezarlığı, 1965 yılında hizmet vermeye başladı. 2017 yılı itibariyle merkezdeki mezarlık, aile mezarlıkları haricinde tamamen doldu. Defin yerinin azalması nedeniyle geçtiğimiz yıl Paşakent Mahallesi’nde yeni bir mezarlık alanı oluşturularak hizmete açıldı. Sosyal donatıları yapılan ve tam kapasiteli olarak hizmet veren Paşakent Mezarlığı 252 dönümlük alana sahip.

Definler Paşakent Mezarlığına

Merkez mezarlıkta sıraya defin için yer kalmadığını belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Merkezdeki mezarlığımızda sadece aile mezar yeri olarak daha önceden vatandaşlarımıza tahsis edilmiş yerler var. Bunun haricinde yeni mezar yeri bulunmamaktadır. Hemşehrilerimizden bu konuda zaman zaman yardım telefonları alıyorum. Ancak bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Geçtiğimiz yıl 252 dönüm alanda Paşakent Mahallemizde yeni bir mezarlık alanını hizmete açtık. Bundan böyle aile mezarı olarak yer sahibi olanların haricinde tüm defin işlemleri Paşakent Mezarlığımızda yapılacak” dedi.