Vali Yılmaz,Türk Polis Teşkilatının 172.Yılı Kutlu Olsun

0

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini, temel hak ve hürriyetlerini korumayı, devletimizin bütünlüğüne yönelen her türlü tehdit ve tehlikelere karşı hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda mücadele etmeyi kendisine görev edinen Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 172. yılını hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Türk Polis Teşkilatımız, tüm terör örgütleriyle, organize suç örgütleriyle, terörün finans kaynaklarından biri olan uyuşturucuyla ve tüm suç türleriyle mücadelede çok başarılı operasyonlara imza atmış olup, 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminin önlenmesinde de canlarını ortaya koyarak vatanımızı bölmek, parçalamak isteyen hainlere karşı kahramanca mücadele etmişlerdir.
Göreve başladığım ilk günden bu yana ilimizin asayiş ve huzurunun sağlanması ilk önceliklerim arasında yer almakta olup, vatandaşlarımızın huzurunu, güvenliğini ve esenliğini sağlama konusunda hiç bir fedakârlıktan kaçınılmayacağını vatandaşlarımızla paylaşmak istiyorum. Bu vesileyle başta ilimiz genelinde görev yapan polislerimiz olmak üzere tüm polislerimizin Polis Haftasını ve 10 Nisan Polis Gününü, Polis Teşkilatımızın 172. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, Şehitlik mertebesine ulaşan Aziz Şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Huzurun bozulmaması için mesai kavramı gözetmeksizin cansiperane bir şekilde çalışan polislerimize zor görevleri esnasındaki desteklerinden dolayı başta değerli eş ve çocukları olmak üzere tüm Yalovalı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.