Ne Komisyonmuş..!

0

Yalova Belediye Meclisinin Nisan ayı ikinci oturumu Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman başkanlığında gerçekleşirken, oturumda Yalova belediye Meclisi Komisyon seçimleri yapıldı

Belediye Meclisinde yapılan ve 3 kişiden oluşan Encümen Seçimleri Gizli oyla yapılırken,Ak Partiden Maşallah Erdoğan, Kemalettin Öztürk ve Muammer Dönmez Aday olurken, CHP’den Selçuk Atasoy, Resul Morgül ve Başar Şahin aday oldular. Yapılan seçimlerde Ak partinin adayları 16, CHP’nin adayları ise 14 oy alırken, Encumen’e Ak Partinin adayları seçildiler.

Daha sonra yapılan Komisyon seçimlerinde Ak Parti ve CHP’nin anlaşması üzerine komisyon üyelerinin belirleneceği seçimlerin Blok aday ve açık oyla yapılmasına ve isimlerin ayrı ayrı oylanmasına karar verilirken ilk etapta Ak partinin adayları oylandı.

5 Kişinin seçileği İmar komisyonuna; Ak Partiden Cemil Aydın, Serap Türkyılmaz, Ömer Aslan’a açık oylamada 27 oy çıkarken, CHP’nin adayları Baydur Bilen ve Ahmet Barış’a 14 oy çıkması üzerine CHP ve Ak partililer arasında tartışmalar yaşandı.

CHP’li üyelerin AK Partili adaylara oy verdiğini, Ak Partinin ise CHP’nin adaylarına oy verilmediği belirtilerek Meclis başkanlığından toplantıya ve seçimlere 5 dakika ara verilmesi talep edildi. Yapılan itirazlar ve aradan sonra yapılacak olan diğer komisyon seçimlerinde her partinin kendi adaylarına oy vermesi kararlaştırıldı.

Yapılan seçimlerde Trafik Komisyonuna, Ak Partiden Fahrettin Yıldız,Mustafa Şener ve Kemalettin Öztürk 17 Oy, CHP’den Osman Başgül ve Başar Şahin ise 14 oy alarak seçildiler

Plan ve Bütçe Komisyonuna ise Ak Partiden Güven Yılmaz, Selma Özçağlayan, Bilael Kalsın 17 oy, CHP’den Sinan Giray ve Adil Ürekli 14 oy alarak seçildiler.

İsim Bulma Komisyonuna ise Ak Partiden Fethiye Avcı, Necmi Soylu Selma Özçağlayan 16 oy, CHP’den Osman Başgül ve Adil Ürekli 14 oy alarak seçildiler.