‘Çınarcık’tan Güçlü bir ‘EVET’ bekliyoruz’

0

16 Nisan’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması öncesi AK Parti İl ve ilçe teşkilatları çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve Milletvekili Fikri Demirel teşkilat mensupları ile birlikte neden EVET denilmesi gerektiğini halka ve esnafa anlatıyorlar.

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Milletvekili Fikri Demirel ve AK Parti teşkilat üyeleri Çınarcık’a çıkarma yaparak esnaf ve halk ile bir araya geldiler. Ziyaretlere AK Parti Çınarcık İlçe Başkanı Murat Kaya, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Teşvikiye Belediye Başkanı Ahmet Meydan, Esenköy Belediye Başkanı Özer Kaptan ve teşkilat mensupları tam kadro iştirak etti.


Esnafı ziyaret ettiler..
AK Partili heyetin ilk durağı Çınarcık esnafı oldu. Buradaki esnaf ve halk ile bir araya gelen partililer Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Halk oylaması ile ilgili bilgiler aktardılar. AK Parti Çınarcık gençlik kolları ve kadın kolları da halka ‘EVET Gazetesi’ dağıttı.
Buradaki esnafın sıkıntılarını dinleyen AK Partili heyet, sorunların çözümü için gerekli istişareleri gerçekleştirdiler. AK Partili heyet Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ve Halk Oylaması çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretleri yaparak 16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgi aktardılar.
‘Çınacık halkı ile biraraya geldik’..
AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması çalışmaları kapsamında Seçim Koordinasyon Merkezimizin programları doğrultusunda bugün Çınarcık’ta sahaya indik. Hazırlanan programlarımız çerçevesinde Çınarcık’taki halkımızı ve esnafımızı ziyaret ettik. Hepimizin malumudur ki önümüzdeki halk oylaması milletimiz ve ülkemiz için oldukça önem arz etmektedir. Dileriz bu oylama önce ilimiz, sonra ülkemiz ve aziz milletimiz için çok güzel sonuçlar doğurur” ifadelerini kullandı.
‘İstikrar ve güven ortamı kalıcı hale gelsin’..
Başkan Öztabak, “Esnafımız meseleye oldukça olumlu bakıyor. Bizim esnafımız, ahlakın, disiplinin, dayanışmanın yapı taşıdır. Bizim esnafımız, kendi kar ve zararıyla birlikte, sokağının, mahallesinin, şehrinin, ülkesinin ve milletinin kar ve zararını da hesap eder. Devletinin, ülkesinin ve milletinin faydasını ister. Esnafımız çok iyi bilmektedir ki, Türkiye’nin geçmişte yaşadığı tüm sorunların temelinde kaos vardır, kavga vardır, güvensizlik vardır. Ancak buna rağmen biz Türkiye’yi son 15 yılda 3 kat büyüttük. İstikrar ve güven ortamını tesis edip koruyarak bu başarıyı yakaladık. Şimdi diyoruz ki, bu istikrar ve güven ortamı kalıcı hale gelsin. Türkiye, darbelerin, krizlerin, kaosların sebebi olan yönetim sisteminden kurtulup, istikrarın ve güvenin garantisi olacak yeni yönetim sistemine kavuşsun. Bunun için esnafımızdan ve vatandaşlarımızdan destek istiyoruz” şeklinde konuştu.
‘Halk oylaması vatandaşa doğru şekilde anlatılmalı’..
AK Parti Milletvekili Fikri Demirel, “Seçim çalışmalarımız devam ediyor. Bütün teşkilatımız kapı kapı dolaşarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini vatandaşa anlatıyor. Vatandaşlarımız çalışmalarımıza destek veriyor. 16 Nisan’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Anayasa değişikliği halk oylamasının vatandaşlara doğru bir şekilde anlatılması gerekiyor. Önümüzde Türkiye’nin kaderini belirleyeceğimiz bir seçim var. Bu süreçte AK Parti ailesi olarak vatandaşlarımızın önüne ve oyuna sunduğumuz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Anayasa değişikliğini en iyi şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin bir daha kriz ve kaos ortamlarını görmemesi için, istikrarın devam etmesi için sistem değişikliğine gittiklerini belirterek, “bu bir rejim değişikliği değil, sistem değişikliğidir” dedi.