Şırnak’ta bombalı saldırı: 3 şehit, 5 yaralı

0

Şırnak Valiliği, Gabar Dağı’ndaki operasyon sırasında, uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı düzeneğinin patlatılması sonucu, 3 askerin şehit olduğunu, 5 askerin de yaralandığını açıkladı.

Şırnak’ta Gabar Dağı’nda güvenlik güçlerince terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda 3 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı.
Gabar Dağı bölgesinde terör örgütü PKK’ya yönelik güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda, arama faaliyeti yürüten askerlerin geçişi sırasında teröristler araziye önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi.
Konuyla ilgili Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada saldırıda 3 askerin şehit olduğu 5 askerin de yaralandığı bildirildi.
Yaralı askerler, Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Açıklamada, devam eden operasyonlarda toplam 5 bölücü terör örgütü mensubunun da öldürüldüğü kaydedildi.
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Şırnak’taki operasyonla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yoğun bir terörle mücadele yönetiyoruz. Bu kış terör örgütüne aman verilmedi. Bu kış eksi 40 derecede ve metrelerce karda teröristlere karşı amansız operasyonlar yapıldı. Bu mücadele şu anda devam ediyor. Üç şehidimiz var. Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin” dedi.