Burak Küçük;Panel Kimleri Rahatsız Etti?

0

Yeni Asya Yalova Temsilciliğinin düzenlediği “Hukukun Üstünlüğü ve Adalet” konulu panel, Yalova Valiliği’nce OHAL ve güvenlik gerekçesi ile iptal edilmiştir. “Adalet ve Hukukun Üstünlüğünün konuşulması ve Bediüzzamanın anılmasının kim yada kimleri rahatsız edebileceği anlaşılamamıştır. “

Bu tarz organizasyonlar İlimizin valiliği tarafından desteklenmesi gerekiyorken bir günü kala iptal edilmesini algılamak oldukça güç. Her gün çeşitli şehirlerde meydanlar mitinglerle doldurulurken, toplantılar düzenlenirken güvenlik problem olmuyor , bugüne kadar panellerinde hiçbir olay yaşanmayan Yeni Asya grubunun paneline yasak getiriliyor. Yüzlerce panel, onlarca mevlid düzenleyen Yeni Asya’nın hangi programında bir asayiş sorunu olmuş ki güvenlik gerkeçesi deniliyor, ama bunu anlamak mümkün değil.”

Aksine, bu toplantılarla bugün içinden çıkmak için çaba gösterdiğimiz hayatî meselelerde belki toplumun her kesimi tarafından benimsenebilecek son derece haklı, meşru çıkış yolları gösterilmeye çalışılıyor Bu çalışmalar Türkiye’nin her dönem olduğu gibi bu sancılı döneminde de ülkenin hayrına olacak faaliyetlerdendir”

Ne yazıkki Yalovamız için bu iptal kararı bir talihsizlik olmuş olup bu tarz bir engellmenin tekrarlanmamasını valimizden talep ediyoruz.