Özel Atakent Hastanesi Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyinde

0

Özel Atakent Hastanesi Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyine üye oldu.Yönetim Kurulu Başkanı Op.Dr.İlyas Şahin konu ile alakalı bir basın açıklaması yaparak şu bilgilere yer verdi.

Özel Atakent Hastanesi, modern, yetişmiş insan gücü, alanında uzman doktorları, fiziki yapısı, teknolojik altyapı ve tecrübe birikimi ile başta Marmara Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye ve Dünya geneline hizmet vermeye kararlıdır. Yalova; coğrafi konumu, sektördeki yetişmiş ve eğitimli insan gücü, kaplıcaları, tarihi – kültürel zenginliği ve doğal güzellikleri ile Sağlık Turizmi açısından bir çekim merkezi haline gelmiştir. Özel Atakent Hastanesi olarak verdiğimiz kaliteli ve ekonomik sağlık hizmetleriyle Sağlık Turizmi kapsamında da hizmet vermeyi amaçlayarak dünyanın seçkin hastanelerinin üye olduğu Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyine (THTC) başvuruda bulunduk.

Bağımsız denetçiler tarafından ve bilgi verilmeden yapılan denetimler sonucunda Türkiye’nin seçkin hastanelerinin de içinde yer aldığı bu konseye katılmaya hak kazandık. Yalovamız adına Sağlık Turizmi konusunda hastanemiz öncülüğünde Sağlık Turizm Seyahat Konseyinde yer alan seçkin hastaneler listesine adını yazdıran tek hastane olmanın gururunu yaşıyoruz. Sağlık Turizm Seyahat Konseyi, sağlık turizmi faaliyetlerini geliştirmek ve ulusal çabaları birleştirmek amacıyla kurulmuş, 85 ülkede 144 network ofisiyle Türkiye ve dünyanın en büyük sağlık hizmeti veren topluluğu olmuştur.

Bu konsey sayesinde hastanemizin tanıtımı gerçekleşecek, Osmangazi Köprüsünün de faaliyete girmesiyle havaalanına olan yakın konumundan dolayı özellikle Orta Doğu, Avrupa ve Türki Cumhuriyetindeki hastalar hastanemizi ve Yalovamızı tercih ederek bölgemize tedavi amaçlı gelecek ve Yalova turizmine ve ekonomisine ciddi katkı sağlayacaktır. Bu vesile ile bizler ulusal ve uluslararası düzeyde kaliteli sağlık hizmeti vermenin gururunu yaşarken, insanımıza ve şehrimize değer kazandıracak olan hastanemiz daha büyük başarılara imza atacaktır.