Yalova’da Fuhuş Operasyonu!

0

Yalova Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğince,ilimizde İnsan Ticareti ve Fuhuşa Teşvik Aracılık veya Zorlama olayları ile alakalı M.D. isimli şahış hakkında yapılan araştırma neticesinde Özbekistan uyruklu N.M. isimli bayana ulaşan ekipler operasyon düzenledi.

İrtibata geçtikleri bayan M.D. Yalova’da isimlerinin S.Y. ve M.D. olarak bildiği iki erkek şahsın kendisini fuhuş amaçlı müşterilere götürdüğünü,kendisi ile birlikte birkaç kadının daha çeşitli evlerde kaldıklarını,adı geçen erkeklerin de bu evlerde kalan kadınların fotoğraflarını çekerek sanal katalog oluşturduklarını,bu kataloğu telefondan müşterilere göndererek ayaraladıkları müşterilere para karşılığında cinsel ilişkiye girdiklerini itiraf etti.

Yalova Asayiş Şube ekiplerinin düzenlediği operasyon neticesinde M.D,O.S. ve Y.E isimli şahıslar yakalanarak çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.Bu arada fuhuşa zorlanan Özbekistan uyruklu N.Ö simli bayanın gösterdiği 4 ayrı adreste Ukrayna uyruklu N.K. O.L.ve Özbekistan uyruklu D.E ve M.K. isimli bayanlar ile, A.A. isimli bir erkek yakalandı.Fuhuşa zorlanan 6 yabancı uyruklu bayan hakkında adli ve idari işlemler başlatıldı..