Çınarcık Belediyesi Hurda Araçları Topluyor..

0

Çınarcık Belediyesi Zabıta Amirliği’ne bağlı Trafik Zabıta ekipleri ilçe genelinde tespit ettiği hurda araçları topluyor.

Trafik Zabıta ekipleri, ilçe genelinde farklı noktalarda tespit edilen ve sokak aralarında gelişigüzel terk edilerek hem görüntü kirliliğine hem de sağlıksız koşullara yol açan hurda araçlara yönelik toplama çalışması başlattı.
Gelişigüzel olarak kaldırım ve yol olmak üzere kamuya ait alanları işgal ettiği tespit edilen ve kaldırılmaları yönünde tebligat verildiği halde yasal süre içerisinde kaldırılmayan hurda araçlar çekici marifetiyle kaldırılarak hurda depolarına nakledildi.
Çınarcık Belediyesi’nden yapılan açıklamada, çürümeye bırakılan, içinde her türlü haşere, fare gibi zararlının barındığı bu araçların zamanla sarhoş ve madde bağımlılarının mekânı haline geldiği, araçların zamanla parçalanarak içeriğindeki tehlikeli maddelerin doğaya karışıp kirlilik oluşturduğu belirtilerek “Ayrıca her an patlama ve yanma tehlikesinin bulunan hurda araçlara yönelik çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecektir” dendi.