Çınarcık’ta Kaçak İçki ve Sigara Ele Geçirildi..

0

Bir ihbarı değerlendiren Yalova Gümrük Müdürlüğü ile Bursa Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personellerinin katılımıyla Yalova ili Çınarcık ilçesinde ikinci el eşya satışı yapılan bir işyerine düzenlenen operasyonda, muhtelif markalarda 6.107 paket kaçak sigara ve 4 şişe kaçak içki yakalanarak söz konusu kaçak eşyalara el konuldu.
Yaklaşık değeri 70.000 TL olan kaçak içki ve sigaralar imha edilmiş olup, olayla ilgili ifadelerine başvurulan H.E. ve A.İ.Ö. isimli şüpheliler hakkında Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunulmuştur.


Özellikle, üretim ve saklama koşulları bilinmediği için insan sağlığı açısından büyük bir risk ve tehlike arz eden ve aynı zamanda terör örgütlerinin maddi finans kaynaklarından biri olan kaçak sigara ve içkiler konusunda vatandaşları uyaran gümrük yetkilileri, piyasada düşük fiyatlarla cazip şekilde sunulan bu tür kaçak ürünlere rağbet etmemeleri ve böyle bir duruma rastlamaları halinde en yakın kolluk birimine veya Alo 136 Gümrük Muhafaza İhbar Hattına günün her saatinde ihbarda bulunabilecekleri bildirildi.