FETÖ,2014 Yerel Seçimlerinde Yalova’da Kim’i Desteklemiş?

0

47 si tutuklu,103 sanığın bulunduğu FETÖ/PDY davasının hazırlanan 511 sayfalık iddianamesi Yalova’da tüm dengeleri altüst edecek cinsten.Tüm Yalova kamuoyunun bildiği ancak ‘susmayı’ tercih ettiği ve siyasi olarak bazı eski cemaatçileri aklama adına yürütülen ‘algı operasyonu’ etkin pişmanlıktan yararlanıp itirafçı olan Aydın.K. ‘nın itirafları tarafından adeta suya düştü.

Yalova’da FETÖ nün özellikle siyasi ve ticari kanadının Yalova Üniversitesi ve İl Özel İdare Genel Sekreterliğinden yürütüldüğü ortaya çıktı.Bazı iş adamlarının da üniversiteden aldıkları ihalelerle HİMMET adı altında para ödedikleri de ifadelerde geçiyor.

Son olarak Yalova Atatürk Araştırma Enstitüsü’n de kurulan mahkeme salonunda ifadelerine başvurululan tutuklu sanıklardan ve ilin Fetö yetkili olduğu iddia edilen Aydın K. 2014 yerel seçimlerinde FETÖ’nün seçimelere ‘balans’ ayarı yaptığı iddia edildi.Aydın K’ nın İl İmam Yardımcısı olduğu,bu sebeple de yerel seçimlerde Ak Parti adayına karşı,en güçlü aday olan CHP adayı Vefa Salman’ın destekleneceği konusunda karar alındığını ifadesinde söyledi.

2014 seçimlerinde de SÖZCÜ GAZETESİ 27 Mart 2014 tarihli gazete manşetinde ‘işte cemaatin destekleyeceği adaylar’ başlığı ile verdiği haber de bir çok il ile birlikte Yalova ilinde de CHP adayı Vefa Salman’ın destekleneceği belirtilmişti.

http://www.sozcu.com.tr/2014/gundem/iste-cemaatin-destekleyecegi-adaylar-476748/

Hatta Yalova’da yerel seçim de bir çok siyasi FETÖ/PDY ye ait olan MİNA ERKEK ÖĞRENCİ YURDU ve Özel YÜCEBİLGİLİ Okulun da  düzenlenen özel toplantılara katılmış ve pazarlıkların burada yapıldığı iddia edilmişti.Yerel seçim boyunca da yine FETÖ ye ait olan haber ajansı olan CİHAN HABER AJANSI muhabirleri İstanbul’dan Yalova’ya getirilmiş sandıklarda kullanılmıştı.