Tarihçi Yazar Sinan Meydan Yalova’daydı

0

Yalova Belediyesi Mart ayı kültür sanat etkinlikleri Tarihçi-Yazar Sinan Meydan’ın, ‘Atatürk’ün Ulusal Egemenlik Mücadelesi’ konulu söyleşisiyle devam etti.
Yalova Belediyesi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Birliği Yalova Şubesi tarafından düzenlenen Sinan Meydan söyleşisi ve imza etkinliği Raif Dinçkök Kültür Merkezinde yapıldı. Kitaplarında ağırlıklı olarak Atatürk’ün hayatı, tarih ve dil çalışmaları ile Cumhuriyet tarihini inceleyen Sinan Meydan, Yalovalılara Atatürk’ün özel notlarıyla, yakınlarının aktardıklarıyla ve Ulusal Egemenlik Mücadelesi hakkında verimli bir söyleşi gerçekleştirdi. Milli mücadele yılları ve Cumhuriyetin ilanından sonraki süreçte yaşanan gelişmeleri dinleyicilerle paylaştı. Atatürk’ün günümüze de ışık tutacak anekdotlarını ve konuşmalarını paylaşan Sinan Meydan önümüzdeki referandum süreciyle ilgili de açıklamalarda bulundu.
Söyleşinin öncesinde konuşma yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, katılımdan dolayı Sinan Meydan’a teşekkür ederek kısa bir süre sonra yapılacak referanduma yönelik çalışmalara devam ettiğini dile getirdi.