Hayati Yazıcı,Evet Kampanyasına Destek İçin Yalova’daydı..

0

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YAZICI, YALOVA’DAN ‘EVET’ DEDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 16 Nisan Halk Oylaması kapsamında Yalova’da ‘EVET’ kampanyasına destek vermek amacıyla bir dizi etkinliğe katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ilk olarak Şaban Temüge Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde hemşeri dernekleri ile bir araya geldi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti teşkilat mensupları ve hemşeri dernekleri yöneticileri katıldı.
Katıldığı programda ülkenin neden anayasa değişikliğine ihtiyaç duyduğunu belirten Yazıcı, “Biz milletin önüne bir proje getiriyorsak, bir öneri getiriyorsak iş olsun, laf olsun diye getirmiyoruz. Bugün gündemde olan anayasa değişikliği de bir ihtiyacın sonucudur. Coğrafi stratejik üstünlükte uyumlu, vizyoner bir lider kadro olmasa Türkiye coğrafyasında stratejik üstünlüğünden faydalanamaz. Onun için bu modele karşı olanların hedefinde duruşu, vizyonu olan Cumhurbaşkanımız var” dedi.
‘ Anayasa yapmak milletin hakkıdır’
Yazıcı, anayasa değişikliğinin Türkiye’nin geleceği için önemine değindi. Türkiye’nin uzun süredir gündemine anayasa olduğuna dikkati çeken Yazıcı, şunları kaydetti:
“Biz milletin önüne bir proje getiriyorsak, bir öneri getiriyorsak iş olsun, laf olsun diye getiriyor değiliz. Bugün gündemde olan anayasa değişikliği de bir ihtiyacın sonucudur. Yıllardır Türkiye’nin gündeminde anayasa var, yeni anayasa. Bugüne kadar, Osmanlı dönemi dahil, 5 tane anayasa yapmışız. Osmanlı’yı bir kenara bırakalım, cumhuriyetimizin kuruluşunu da bir köşeye koyalım. Çok partili siyasal hayatımız 1950’den bu yana iki anayasamız var. Kim yapmış bu anayasayı? Darbe yapanlar bazı konuları kendilerine göre abartmış, acite etmiş, gerekçe oluşturmuş, sonra gelmiş darbe yapmış. Arka odalarda bir anayasa düzenlenmiş ve bunu bu yurda yapmış. Peki anayasa yapmak kimin hakkı, kim yapar anayasayı? Millet yapar. Anayasa yapmak milletin hakkıdır. Bu hak tekeldir. Bu vazgeçilmez, devredilmez bir haktır. Millet ya bunu doğrudan ya da temsilcileri aracılığıyla yapar. Temsilcileri aracılığıyla yapıyorsa onay için kendisine götürülmesini ister. O süreci yaşıyoruz.”
‘Bu Avrupalılara ne oluyor?’
Referandum sürecinde Avrupa ile yaşanan sıkıntılara değinen Yazıcı, “Bu Avrupalılara ne oluyor? Niye bu kadar anayasa değişikliğiyle bunlar ilgili? Bakın Türkiye, bu bulunduğu coğrafya itibariyle stratejik üstünlüğü var. 3 kıtanın kesiştiği noktadayız; Asya, Afrika, Avrupa. Çok stratejik bir yerdeyiz. Coğrafi stratejik üstünlüğü olan ülkelerin bu üstünlüğünü duruşu olan, vizyonu olan, güçlü liderler pekiştirir. Daha da ileriye taşır. Coğrafi stratejik üstünlükte uyumlu, vizyoner bir lider kadro olmasa Türkiye coğrafyasında stratejik üstünlüğünden faydalanamaz. Onun için bu modele karşı olanların hedefinde duruşu, vizyonu olan Cumhurbaşkanımız var” ifadesini kullandı.
AK Parti seçim irtibat bürosu açıldı..
Yazıcı ardından Gazipaşa Caddesi’nde bulunan seçim irtibat bürosu açılışını gerçekleştirdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, seçim irtibat bürosunun kullanım yönü ile herkese hitap etmesi gerektiğini ve herkesi burada ağırlamak gerektiğini vurgulayarak AK Parti mensuplarına bu konuda çok iş düştüğünü söyledi.
Yalova’da yoğun bir program geçiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, daha sonra KRD Grup’taki çalışan personellerle bir toplantı gerçekleştirdi. Son olarak Yalova’daki Sivil Toplum Kuruluşları ve Oda Başkanlıkları ile Halk Eğitim Merkezi’nde bir araya gelen Yazıcı, burada da değerlendirmelerde bulundu.