Başbakan Binali Yıldırım Yalova’dan seslendi..

0

Başbakan Binali Yıldırım, miting için Yalova’ya geldi.
Kara yoluyla gelen Başbakan Yıldırım’ı Osmangazi Köprüsü üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu karşıladı. Başbakan Yıldırım, Yalova meydanında halka sesleneceği miting öncesi eşi Semiha Yıldırım ile birlikte Yalova Valiliğini ziyaret etti.. Başbakan ve eşini burada Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ile birlikte AK Parti Milletvekili Fikri Demirel, İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık karşıladı. Başbakan Yıldırım’a valilik girişinde mahalli kıyafetler giymiş bir grup kız öğrenci çiçek takdim etti. Başbakan Yıldırım valilik önünde kendisini karşılayan polis merasim mangasını da selamladı.

Ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında Yalovalılara seslendi.

Özellikle Hollanda ile yaşanan diplomatik krize değinen Başbakan Binali Yıldırım,Hollanda’ya sert tepki göstererek “Terör örgütleri mensupları Avrupa’da ellerini kollarını sallayarak dolaşacak gıkın çıkmayacak, Türkiye’den bakanlar milletvekilleri gidince engelleyeceksin. Yok böyle yağma” diye konuştu.

Konuşması devam ederken Başbakan Yıldırım Yalovalılara bir de müjde verdi. Yıldırım, Yalova’ya 400 yataklı hastane kuracaklarını söyledi.

12 Mart’ın Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşu sebebiyle de tüm Erzurumlulara selam söylerek konuşmasına bitirdi.

Konuşmanın satır başları ise şu şekilde;

“Her ilimize, her ilçemize, her köyümüze hizmeti ulaştırdık. Bütünleştiren olduk, 80 milyonu kardeş bildik. Ülke olarak tarihi bir değişimin arefesindeyiz. Türkiye artık 2002 öncesinin Türkiyesi değil. Biz büyük Türkiye diyoruz, bazıları hala ‘Küçük olsun, bizim olsun’ diyor. Biz istikrarlı Türkiye hayal ediyoruz, onlar güçlü Türkiye’nin hayalini dahi kurmak istemiyor. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 2023 hedeflerini ve daha ötesini gerçekleştirelim diyoruz, onlar Türkiye’nin bugün geldiği noktayı dahi anlamakta aciz kalıyorlar. 94 yılda Türkiye 65 hükümetle tanıştı. 1 yıl 6 ay, 1,5 yıllık hükümetlerle nasıl olacak? İstikrar olsaydı, 5 yılda bir seçim yapılsaydı 19’uncu hükümet kurulacaktı. Güçlü Türkiye, istikrar, güçlü iktidar çıkar mı? Bu sistem değişikliği her doğan içindir. Artık bu milletin boşa harcayacak bir saniyesi bile yok.

Bugünlerde, bize yeri gelince demokrasi dersi verenlerin diktatörce uygulamalarını izliyoruz. Bazı Avrupa ülkeleri vatandaşlarımızla buluşmamızdan rahatsız oluyor, ve buna yasaklar getiriyorlar. Açık açık söylüyorum, siz bunu yapmakla ‘Hayır’ kampanyasına destek oluyorsunuz. Bu çifte standart Avrupa’nın demokrasisine büyük zarar veriyor. FETÖ, PKK yandaşları Avrupa’da elini kolunu sallayarak gezecek gıkın çıkmayacak, bakanlar gidince onlara izin vermeyeceksin; yok böyle yağma. Ne yaparsanız yapın vatandaşlarımızla buluşmamıza engel olamayacaksınız.